رژیم های لاغریصفر تا صد کتوژنیککاهش وزن

رژیم کتوژنیک جنگجویان + کاملترین نمونه برنامه کتو جنگجویان

یکی از رژیم هایی که به تازگی در حال جا افتادن هست، به نام رژیم کتوژنیک جنگجویان شناخته میشه. از نظر تاریخچه و قدمت این رژیم رو میشه به دهه 90 میلادی نسبت داد. رژیم کتوژنیک جنگجویان رو میشه ترکیبی از روزه داری و خوردن غذا دونست. اگر بخوایم خیلی خلاصه این رژیم رو معرفی کنیم میتونیم بگیم این رژیم شامل ۲۰ ساعت روزه داری و بعد ۴ ساعت غذا خوردن بدون محدودیته.

طراحان این رژیم از زندگی مردم باستان برای تنظیم این رژیم الهام گفتن. در زمان های بسیار قدیم مردم روزهارو به کار و فعالیت اختصاص میدادن و شب ها غذا میخوردن. در سری مقالات قبلی دنیای کتوژنیک در مورد این رژیم به صورت کامل مقالات مختلفی ارائه شد. امروز توی این مطلب قصد داریم تا به صورت اختصاصی در مورد رژیم کتوژنیک جنگجویان صحبت کنیم. با زیبیتو همراه باشید.

تا 10 کیلو لاغری در 30 روز به صورت تضمینی

موفق ترین رژیم لاغری مرحله ای در ایران و با غذاهای معمول ایرانی! به همراه رژیم شوک و رژیم تثبیت وزن و کتابچه راهنمای ورزش های حالت دهی شکم و پهلو! 
تا 10 کیلو لاغری در 30 روز با تضمین بازگشت وجه.
برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده نتایج بیشتر روی دکمه زیر کلیک کنید.

تخفیف ویژه به مدت محدود

این مطلب برای چه افرادی مفید است ؟

 • برای افرادی که اسم رژیم کتوژنیک جنگجویان رو شنیدن اما در موردش اطلاعات کافی و لازم رو ندارن.
 • برای افرادی که در مورد خانواده رژیم های لو کرب یا کم کربوهیدرات مطالعه میکنن.
 • برای افرادی با تحقیق کردن دنبال یک رژیم لاغری مناسب برای خودشون هستن.

کارشناس تناسب اندام زیبیتو


تا الان روش های مختلفی به عنوان رژیم و برنامه غذایی به وجود اومدن و تست شدن. یکی از همین روش ها رژیم کتوژنیک جنگجویان هست که همین الان توی ایران خیلی ها از اون استفاده میکنن. معمولا رژیم کتوی جنگجویان به عنوان مکمل رژیم کتوژنیک در صورت نیاز استفاه میشه.

این موضوع که آیا نیاز به استفاده از این رژیم هست یا نه رو  کارشناس باید تشخیص بده! بنابراین در صورتی که بعد از خوندن این مطلب و بالا بردن اطلاعاتتون در مورد این رژیم مصمم شدین ازش استفاده کنید، پیشنهاد میکنم حتما قبلش با کارشناس تناسب اندام زیبیتو ارتباط برقرار و مشورت کنید. در صورتی که هنوز با رژیم کتوژنیک آشنایی ندارین پیشنهاد میشه مقاله « راهنمای شروع رژیم کتوژنیک » رو مطالعه کنید.

فهرست موضوعی این مطلب


 • رژیم کتوژنیک جنگجویان چیست ؟
 • لاغری و کاهش وزن با کاهش سطح انرژی
 • 7 نکته مهم رژیم کتوژنیک جنگجویان
 • فواید و نکات مثبت رژیم کتوی جنگجویان
 • عوارض جانبی و مضرات رژیم کتوی جنگجویان
 • نمونه برنامه رژیم کتوژنیک جنگجویان
 • این رژیم برای چه افرادی مناسب است؟
 • سخن پایانی

رژیم کتوژنیک جنگجویان چیست؟

رژیم کتوژنیک جنگجویان چیست ؟

رژیم کتوژنیک جنگجویان ( The ketogenic regime of warriors ) توسط یکی از اعضای سابق نیروهای ویژه به نام اوری هوفمکلر (Ori Hofmekler) در سال 2001 طراحی و ابداع شد. اوری که در مورد مردم جنگجوی باستان و شیوه تغذیه اونها تحقیق کرده بود، در نهایت با توجه به اطلاعاتی که بدست آورده بود تونست این رژیم رو ابتداع کنه.

در واقع مردم جنگجوی اقوام اسپارتها (Spartans) و رومی ها (Romans) روزهارو به فعالیت های جسمی میپرداختن و غذای کمی مصرف می کردن. اما در عوض شب ها رو به رقص و پایکوبی و خوردن غذاهای مفصل اختصاص میدادن. اگر بخوایم به صورت عملی این رژیم رو بررسی کنیم میشه گفت یک جور روزه داری به شکل متناوب هستش که این تناوب از دوره های پرخوری و کم خوری تشکیل میشه.

همونطور که در ابتدای مطلب هم گفته شد، کسایی که از این رژیم استفاده میکنن، 20 در روز رو به خوردن غذاهای کمی اختصاص میدن. اما بعد از گذاشت این 20 ساعت به مدت 4 ساعت دلی از غذا در میارن. یعنی در واقع 4 ساعت رو بدون هیچ مدل محدودیتی مجاز به مصرف هر مدل غذایی هستن.

نکته ی مهم


نکته ای که باید حتما در موردش توضیح بدیم این هست که جناب آقای اوری هوفمکار که مبدع این رژیم هست، به گفته خودش از روش تجربی و مشاهده و آزمایش کردن به نتایج مثبت این رژیم برای لاغری و کاهش وزن رسیده. این یعنی ایشون از تحقیقات علمی برای اثبات این موضوع استفاده نکرده.

با توجه به بررسی ها و تست های انجام شده توسط افراد طرفدار این رژیم، گفته میشه استفاده از رژیم کتوی جنگجویان باعث چربی سوزی، بهبود تمرکز، افزایش سطح انرژی و تحریک بازسازی و ترمیم سلولی میشه. از نظر دسته بندی رژیم های لاغری شاید بشه گفت بهتره این رژیم رو جزو رژیم های روزه داری قرار داد! در ادامه در مورد این رژیم اطلاعات بیشتری رو در اختیار شما قرار میدیم. با ما همراه باشید.

لاغری و کاهش وزن با کاهش سطح انرژی

روش روزه داری متناوب یک شیوه هست که رژیم های مختلفی زیر مجموعه اون قرار میگیرن. یکی از این رژیم های رژیم جنگجویان هست. با توجه به بررسی های انجام شده روی این رژیم و شرایط تقریبا مشکلی که داره، از نظر عملی خیلی از محققین اون رو رد میکنن. با این وجود خیلی ها هم طرفدارش هستن و ازش نتیجه ی مورد نظرشون رو میگیرن. در ادامه در مورد نکات مهم این رژیم لاغری بیشتر صحبت میکنیم. تا انتهای این مقاله قطعا به یک جمع بندی کلی میرسیم که میتونه به شما کمک کنه تصمیم درست رو در این مورد بگیرین.

رژیم کتوژنیک جنگجویان

7 نکته مهم رژیم کتوژنیک جنگجویان

برای استفاده از هر رژیمی باید نکات و اصول اون رو بدونید و دقیقا طبق اونها عمل کنید تا در نهایت نتیجه بگیرید. این موضوع در مورد رژیم جنگجویان هم صدق میکنه. در ادامه 7 مورد از نکات مهم رژیم کتوژنیک جنگجویان رو بررسی میکنیم.

1. فلسفه رژیم کتوژنیک جنگجویان


فلسفه رژیم کتوژنیک جنگجویان بر اساس استفاده از روش های سازگار برای بدن هست که در نهایت کاهش وزن و سایز رو به همراه داره. خیلی از افراد معتقدن این روش علاوه بر کاهش وزن روی سلامت عمومی جسمانی هم تاثیر مثبت میزاره. به طور کلی قاعده این رژیم روی 4 مورد اصلی هست. این چهار مورد عبارتند از:

 • زمان بندی درست
 • حالت یا فاز کتوزیس
 • اتوفاژی
 • هورمسیس

2. زمان بندی در رژیم جنگجویان


اولین مورد در این رژیم زمان بندی هست که باید حتما رعایت بشه. رکن اصلی رژیم جنگجویان بر اساس تناوب های زمانی 20 ساعته برای مصرف کم غذا و دریاف کالری کم و تناوب زمانی 4 ساعته برای مصرف زیاد غذا و کالری هست. ممکنه روز های ابتدای استفاده از این رژیم اذیت بشید اما بعد از چند روز بدن خودش رو با شرایط جدید وفق میده.

3. فاز کتوزیس (Ketosis)


اگر مقالات مربوط به رژیم کتوژنیک رو مطالعه کرده باشید قطعا مفهوم فاز کتوزیس رو میدونید. این حالت زمانی ایجاد میشه که ما برای بدن منبع انرژی دیگه ای به جز کربوهیدرات ها رو در نظر بگیریم. با این کار بدن مجبور به استفاده از چربی ها برای تامین انرژی مورد نیاز خودش میشه.

بعد از مدتی به به صورت خودکار بدن شروع به چربی سوزی میکنه و از چربی های اضافه ای که در نواحی شکم و پهلو و سایر نقاط بدن ذخیره شدن، به عنوان سوخت استفاده میکنه. به این حالت حالت کتوزیس گفته میشه. این حالت باید در رژیم کتوژنیک جنگجویان هم اتفاق بیوفته تا در نهایت لاغری و کاهش وزن مورد نظر ما اتفاق بیوفته.

4. اتوفاژی (Autophagy)


این مورد هم بخشی از رژیم کتوژنیک جنگجویان هست. در واقع میشه گفت اتوفاژی یک جور سم زدایی از بدن هست. اسم دیگه ی اتوفاژی، خودخواری هست که از طریق اون بخش های اضافی یا آسیب دیده سلولها از بین میرن و بدن از مواد زائد و سموم پاک میشه.

5. هورمسیس (Hormesis)


این مورد دقیقا شبیه به واکسن زدن هست. ما با واکسن زدن، ویروس های ضعیف شده ی یک بیماری رو وارد بدنمون میکنیم تا سیستم ایمنی بدن اون ها رو بشناسه. با این کار بدن در برابر اون ویروس مقاوم تر میشه. بنابراین بعضی وقتها، کمی زهر میتونه به عنوان پادزهر استفاده بشه. اگر گاهی اوقات بدن رو در مقابل عوامل شوک و استرس قرار بدیم و اون رو به چالش بکشیم، مقاومتش بیشتر میشه. این چالش توی رژیم کتوژنیک جنگجویان همون تناوب زمانی 20 ساعته ای هست که فرد غذای کمی میل میکنه.

6. شکل و  نوع غذاهای مصرفی


سوالی که خیلی ها در مورد رژیم کتوژنیک جنگجویان مطرح میکنن، در مورد شکل و نوع غذاهای مصرفی توی این رژیم هستش. چیزی که واضحه اینه که شما در طول 20 ساعت باید مقدار کمی کالری وارد بدنتون کنید. در نتیجه خوردن مواد غذایی که کالریشون صفر هست یا کالری کمی دارن مجازه. غذاهایی مثل قهوه و مقدار کمی لبنیات، تخم مرغ پخته و محصولات خام میتونه مجاز باشه. در مورد دوره زمانی پنجره یا همون چهار ساعت هم که همه چیز مشخصه. شما آزاد هستین به هر میزانی که دوست داشتین غذا و نوشیدنی میل کنید.

7. بایدها و نبایدهای رژیم جنگجویان


نکته ای که باید حتما بهش دقت کنید این هست که توی رژیم کتوژنیک جنگجویان فرد مجازه هر غذایی رو که دوست داره در مدت زمان پنجره ( 4 ساعت ) مصرف کنه. اما درستش اینه که غذاهای مصرفی غذاهای کامل، مغذی و ارگانیک باشن. بنابراین مصرف غذاهای فرآوری شده، مواد نگهدارنده، قندهای اضافه و شیرین کننده های مصنوعی که توی رژیم کتوژنیک هم ممنوع هستن باید محدود بشه. رعایت این موارد باعث میشه که بدن وارد حالت کتوزیس بشه و چربی سوزی اتفاق بیوفته.

خب تا اینجا در مورد نکات مهمی که در رژیم کتوژنیک جنگجویان باید رعایت بشه صحبت کردیم. در ادامه میخوایم شما رو با فواید و نکات مثبت رژیم کتوژنیک آشنا کنیم.

رژیم کتوژنیک جنگجویان و فواید آن

فواید و نکات مثبت رژیم کتوی جنگجویان

همونطور که گفته شد، در رابطه به فواید و نکات مثبت این رژیم تحقیقات علمی زیادی انجام نشده و مواردی که در ادامه گفته میشه بر اساس تجربه افراد و طرفداران این رژیم جمع آوری شده.

1. کمک به کاهش وزن


همونطور که گفته شد این رژیم جزو رژیم های لاغری سریع به حساب میاد و میتونه توی مدت زمان کوتاه حجم زیادی از چربی های اضافه رو بسوزونه. ممکنه بپرسید چطوری که این اتفاق میوفته ؟

 • با استفاده از این رژیم، ریزه خواری یا به اصطلاح همون هله هوله خوری محدود میشه.
 • بدن در زمان پنجره، فقط ۴ ساعت برای غذا خوردن وقت داره. بعد از این زمان دوره زمانی ۲۰ ساعته هست که توی این زمان باید چربی ها و مواد غذایی رو که در زمان پنجره مصرف کرده رو بسوزونه.
 • با توجه به مطالعات انجام شده، مشخص شده که روزه گرفتن به مدت ۲۰ ساعت باعث کاهش وزن بیشتر نسبت به زمانی میشه که همون مقدار کالری در طول روز دریافت بشه.

2. بهبود سلامت مغز


طبق تحقیقاتی که روی حیوانات انجام شده، روزه داری متناوب باعث كاهش نشانگرهای التهابی مثل اینترلوکین ۶ (IL-6) و فاكتور نكروز تومور آلفا (TNF-α) میشه. این موارد میتونن روی حافظه و یادگیری تأثیر منفی بزارن که خب این رژیم باعث کم شدن اونها میشه. علاوه بر این، روزه داری متناوب افراد رو در برابر بروز آلزایمر محافظت میکنه.

3. کاهش التهاب


مورد سوم از فواید رژیم کتوژنیک جنگجویان، تاثیر مثبت روی بیماری های التهابی هست. التهاب که از استرس اکسیداتیو نشات میگیره، دلیل به وجود اومدن خیلی از بیماری ها مثل بیماری های قلبی، دیابت و بعضی ازسرطان ها هست. روزه داری متناوب میتونه یک روش تاثیر گذار روی این التهاب ها باشه.

4. کنترل قند خون


زمانی که قند های ورودی به بدن کنترل نشه، چاقی و خیلی از بیماری های دیگه به دنبال اون ایجاد میشه. روزه داری به شدت با بهبود کنترل قند خون و حساسیت به انسولین سازگار هست. البته،این مورد به شرطیه که در دوره پنجره از مصرف غذاهای پر کربوهیدرات یا قندها صرف نظر بشه. با این کار روی میزان چربی سوزی این رژیم هم تاثیر مثبت بیشتری گذاشته میشه.

5. کاهش فشار خون در رژیم جنگجویان


اگر در مورد رژیم های لاغری تحقیق کرده باشید قطعا اطلاع دارین که بیشتر رژیم های لاغری، کاهش فشار خون رو هم به همراه دارن. این در مورد رژیم کتوژنیک جنگجویان هم صادقه و اتفاقا نسبت به سایر رژیم کاهش فشار خون بهتری رو به همراه داره. البته باز هم این مورد شرط های خاص خودشو داره. اگر شما  به جای غذاهای فرآوری شده و فست فودها،  از محصولات ارگانیک و طبیعی استفاده کنید میتونید این انتظار رو داشته باشید.

6. چربی کمتر، توده عضلانی بیشتر


این مورد برای افرادی که ورزشکار هستن میتونه از اهمیت زیادی برخوردار باشه. قطعا جنگجویان دوران باستان به یک بدن عضلانی و قدرتمند برای جنگیدن نیاز داشتن. استفاده از رژیم کتوژنیک جنگجویان نه تنها باعث کاهش چربی میشه، بلکه به ساختن عضلات هم کمک میکنه. اگر میخواید این اتفاق برای شما بیوفته، فقط یک وعده غذایی در روز میل کنید.

رژیم کتوژنیک جنگجویان و مضرات و عوارض جانبی

عوارض جانبی و مضرات رژیم کتوی جنگجویان

همه رژیم های لاغری، عوارض خاص خودشون رو دارن. این موضوع در مورد رژیم کتوژنیک جنگجویان هم صدق میکنه. در ادامه لیستی از مضرات و عوارض جانبی رژیم جنگجویان رو براتون قرار دادیم تا در نهایت بتونید در مورد پیروی کردن یا نکردن ازش بهتر تصمیم بگیرید.

1. خطر بروز اختلالات خوردن


اولین مورد از مضرات رژیم کتوژنیک جنگجویان، خطر بروز اختلالات خوردن هست که در ادامه بیشتر در موردش صحبت میکنیم. از اونجایی که فرد به مدت 20 ساعت گرسنگی (مرحله فست در رژیم) میکشه، احتمال اینکه در زمان 4 ساعت بیش از اندازه هورس خوردن غذاهای پرکالری رو کنه، زیاده. بنابراین ممکنه خیلی ها نتونن جلوی افکار و وسوسه های خوردن در طول 20 ساعت روزه داری رو بگیرن. پس به سراغ خوردن غذا میرن. بعد از خوردن مقدار زیاد غذا، احساس پیشیمونی و تاثیرات منفی که روی سلامت روانی شخص میزاره، به وجود میان. این موضوع در طولانی مدت میتونه مشکل ساز باشه.

2. نامناسب بودن رژیم برای بعضی گروه ها


رژیم جنگجویان برای هر کسی مناسب نیست. افرادی که در ادامه اونها رو مشخص کردیم نباید از این رژیم برای لاغری و کاهش وزن استفاده کنن.

 • کودکان
 • زنان باردار یا شیرده
 • مبتلایان به بیماریهایی مانند دیابت نوع یک، نارسایی قلبی یا سرطانهای خاص
 • ورزشکارانی که شدید تمرین می کنند
 • افراد مبتلا به اختلالات خوردن
 • افراد کم وزن

حتما بخوانید » صبحانه کتوژنیک

3. عوارض جانبی


این رژیم همنطور که گفته شد برای هر کسی مناسب نیست. اگر جزو افرادی هستید که در طول روز کارهای مهمی انجام میدین که نیاز به دقت داره، این رژیم برای شما مناسب نیست. محروم کردن بدن از کالری  در نهایت میتونه منجر به خستگی، مشکل در تمرکز، نوسانات خلقی، استرس، اضطراب، سرگیجه، اختلالات هورمونیو غیره بشه. در مورد خانم ها هم باید گفت استفاده از این رژیم میتونه عوارض جانبی مثل بی خوابی، اضطراب و اختلال در عادت ماهیانه رو براشون به همراه داشته باشه.

4. کمبود مواد مغذی


اینکه یک فرد بخواد تمام مواد غذایی مورد نیاز بدنش رو فقط از طریق یک وعده غذایی به دست بیاره، یه جواریی میشه گفت نشدنیه. البته، میشه با برنامه ریزی دقیق و انتخاب درست مواد غذایی تا حد زیادی این مشکل رو برطرف کرد. اما در کل اینکه به صورت کامل و مثل حالت بدن به تمام مواد مورد نیازش برسه، انتظار زیادیه. به همین دلیل شاید این رژیم برای همه افراد مناسب نباشه. به خصوص افرادی که در سن رشد هستن و نیاز دارن تا بدنشون در طول روز از همه مواد غذایی استفاده کنه.

5. مشکلات هنگام ورزش


اگر جزو افرادی هستین که به صورت حرفه ای و جدی ورزش میکنید، این رژیم برای شما مناسب نیست.  زمانی که فعالیت بدنی با سوخت کم یا بدون سوخت صورت میگیره، هیپوگلیسمی (قند خون پایین) ایجاد میشه که میتونه به شدت خطرناک باشه. افرادی که دنبال رژیم لاغری و کاهش وزن در کنار رژیم غذایی خوب هستن، میتونن با توجه به انواع رژیم های کتوژنیک بهترین گزینه رو انتخاب کنن. بهترین گزینه برای این افراد استفاده از رژیم کتوژنیک دوره ای یا نمونه رژیم کتو با پروتئین بیشتر هست.

6. رژیم جنگجویان و زندگی مدرن


چه قبول کنیم و چه نکنیم، زمان زیادی از دوران باستان گذشته و سبک زندگی انسان های امروزی کاملا متفاوت با انسان های اون زمان هست. پس بنابراین بهتره گزینه های دیگه ای رو که خطرات کمتری دارن و ساده تر هستن رو برای کاهش وزن انتخاب کنیم.

نمونه برنامه رژیم کتوژنیک جنگجویان

نمونه برنامه رژیم کتوژنیک جنگجویان 21 روزه

توی این بخش قراره به افرادی که علاقه مند هستن این رژیم رو یکبار هم که شده امتحان کنن، برنامه رژیم کتوژنیک جنگجویان 21 روزه به عنوان نمونه قرار بدیم. فایل PDF این رژیم رو میتونید با استفاده از دکمه ای براتون قرار داده شده دانلود و به همراه خودتون داشته باشید.

نکات و توصیه های مهم آقای هافمکلر


 • بعد از پایان سه مرحله رژیم غذایی، باید این ترتیب رو از ابتدا شروع کنید؛
 • به صورت روزانه مولتی ویتامین  به همراه پروبیوتیک ها و اسیدهای آمینه باید در کنار رژیم مصرف بشه؛
 • برای چربی سوزی بهتر، باید از تمرینات و فعالیت های بدنی استفاده بشه؛
 • خوردن آب زیاد و هیدراته کردن بدن در طول روز نباید فراموش بشه.

هفته اول رژیم جنگجویان » سم زدایی بدن


 • برنامه 20 ساعت کم خوری : آب، میوه ها و سبزیجات خام، آبگوشت شفاف، لبنیات (ماست ، پنیر کوتاژ)، تخم مرغ آب پز به میزان کم
 • برنامه 4 ساعت آزاد (دوره پنجره): سالاد با چاشنی روغن و سرکه، یک وعده غذایی بزرگ یا وعده های متعدد شامل پروتئین های گیاهی (لوبیا)، غلات کامل بدون گندم، مقادیر کمی پنیر و سبزیجات پخته
 • نکته : قهوه، چای و آب آزاد هستند و مقدار کمی شیر نیز می توان در طول روز مصرف نمود.

هفته دوم رژیم جنگجویان » مصرف غذاهای پرچرب


 • برنامه 20 ساعت کم خوری : آب، میوه ها و سبزیجات خام، آبگوشت شفاف، لبنیات (ماست ، پنیر کوتاژ)، تخم مرغ آب پز
 • برنامه 4 ساعت آزاد (دوره پنجره) : سالاد با چاشنی روغن و سرکه، پروتئین بدون چربی حیوانی، سبزیجات پخته شده و حداقل یک مشت آجیل (مغزها)
 • نکته : در مرحله دوم غلات یا مواد نشاسته ای مصرف نمی شود.

هفته سوم رژیم جنگجویان » چربی سوزی


توی هفته سوم از رژیم، دوره های مصرف کربوهیدرات زیاد و مصرف پروتئین زیاد، به شکل چرخه ای تکرار میشه.

 • ۱ تا ۲ روز کربوهیدرات زیاد
 • ۱ تا ۲ روز پروتئین زیاد و کربوهیدرات کم
 • ۱ تا ۲ روز کربوهیدرات زیاد
 • ۱ تا ۲ روز پروتئین زیاد و کربوهیدرات کم

لیست غذاهای مصرف در روزهای پرکربوهیدرات

 • در ۲۰ ساعت کم خوری : آب، میوه ها و سبزیجات خام، آبگوشت شفاف، لبنیات (ماست، پنیر کوتاژ)، تخم مرغ آب پز
 • در 4 ساعت آزاد : سالاد با چاشنی روغن و سرکه، بعد از آن سبزیجات پخته شده ، مقادیر کمی پروتئین حیوانی و یک کربوهیدرات اصلی مانند ذرت ، سیب زمینی ، ماکارونی ، جو یا جو دوسر.

لیست غذاهای مصرف در روزهای پر پروتئین و کم کربوهیدرات

 • در ۲۰ ساعت کم خوری: آب، میوه ها و سبزیجات خام، آبگوشت شفاف، لبنیات (ماست ، پنیر کوتاژ)، تخم مرغ آب پز
 • در 4 ساعت آزاد : سالاد با چاشنی روغن و سرکه، بعد از آن ۸ تا ۱۶ اونس (۲۲۷-۴۵۴ گرم) پروتئین حیوانی با یک طرف سبزیجات پخته و غیر نشاسته ای.
  درسته کهه در طول زمان پنجره پرخوری مرحله سوم نباید غلات یا مواد نشاسته ای استفاده بشه، اما مقدار کمی از میوه های گرمسیری تازه رو میشه به عنوان دسر استفاده کرد.

دانلود نسخه PDF نمونه رژیم کتوژنیک جنگجویان


برای دانلود روی دکمه زیر کلیک کنید.

رژیم کتوژنیک جنگجویان برای چه افرای مناسب است ؟

این رژیم برای چه افرادی مناسب است؟

توی بخش های قبل در مورد اینکه این رژیم برای چه افرادی مناسب نیست صحبت کردیم. جا داره که در یک بخش جداگانه در مورد اینکه این رژیم برای چه افرادی مناسبه هم صحبت کنیم. اگر شما جزو دسته های زیر هستید، میتونید به عنوان تست این رژیم رو امتحان کنید.

 • افرادی که دارای اضافه وزن زیاد هستن و قصد دارن مقدار زیادی از وزنشون رو کم کنن؛
 • بدنسازان و ورزشکاران، به منظور کاهش چربی و افزایش عضله سازی ( که البته ما رژیم کتوژنیک دوره ای با پروتئین بالا رو پیشنهاد میکنیم )؛
 • آقایونی که سطح تستوسترون خونشون پایینه میتونن از این رژیم برای افزایش سطح هورمون استفاده کنن؛
 • افرادی که به بیماری صرع مبتلا هستن، برای کنترل حملات تشنجی میتونن استفاده کنن (البته زیر نظر پزشک)؛
 • افراد عادی جهت ارتقاء سلامت ذهنی و بدنی، و پیشگیری از بیماری های ناشی از التهاب که این مورد هم پیشنهاد میشه زیر نظر پزشک و با مشورت کامل انجام بشه.

سخن پایانی

به عنوان سخت پایانی میشه گفت استفاده از رژیم کتوژنیک جنگجویان به خاطر شرایط سخت و البته مشکلاتی که میتونه برای افراد داشته باشه، از طرف تیم کارشناسی زیبیتو پیشنهاد نمیشه. این مقاله صرفا برای آشنایی بیشتر شما با این رژیم تنظیم شده.

درصورتی که در حال تحقیق برای پیدا کردن یک رژیم لاغری مناسب برای کاهش وزن هستین، ما به شما رژیم کتوژنیک Z217 که یک رژیم اختصاصی هست رو پیشنهاد میکنیم. شما میتونید زیر نظر کارشناسهای زیبتیتو از این رژیم استفاده کنیم. نکته مهم در مورد این رژیم این هست که این رژیم لاغری به صورت اختصاصی و با توجه به شرایط بدنی شما برای شما طراحی میشه تا بیشترین نتیجه رو به همراه داشته باشه.

کارشناس بدن ما

رسالت ما در بدن ما، انتشار به روزترین محتوا در زمینه زیبایی و تناسب اندام در عین ایجاد یک رابطه صمیمی با کاربر هست. در اصل بودن یک مشاور تمام عیار در حوزه زیبایی و تناسب اندام چیزیه که شما میتونید از زیبیتو انتظارش رو داشته باشید. ما کنار شما هستیم تا با زیباتر و خوش اندام شدن بیشتر شما، به همون اندازه اعتماد به نفس شما هم بالاتر بره.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
10 کیلو لاغری در 30 روز | موفق ترین رژیم لاغری 1401دانلود رژیم 3010
+