رژیم اسلیم فسترژیم های لاغریکاهش وزنهمه مقالات

 رژیم اسلیم فست چیست ؟ +  برنامه رژیم اسلیم فست

این رژیم غذایی لاغری یکی از رژیم هایی هستش که در سالهای اخیر به خاطر سادگی و تاثیری که روی کاهش وزن داشته مورد توجه افراد بسیاری قرار گرفته. البته تاریخچه اون به همین سالهای قبل برنمیگرده! رژیم اسلیم فست با توجه به اینکه روند کاهش وزن راحت تری رو برای افراد به همراه داره معمولاً در کوتاه مدت باعث کاهش وزن خوبی میشه. به عنوان اولین نکته در مورد این رژیم باید گفت که نباید از اون برای طولانی مدت استفاده کرد. اسم دیگه ی رژیم اسلیم فست، رژیم شیک یا رژیم نوشیدنی هستش.

تا 10 کیلو لاغری در 30 روز به صورت تضمینی

موفق ترین رژیم لاغری مرحله ای در ایران و با غذاهای معمول ایرانی! به همراه رژیم شوک و رژیم تثبیت وزن و کتابچه راهنمای ورزش های حالت دهی شکم و پهلو! 
تا 10 کیلو لاغری در 30 روز با تضمین بازگشت وجه.
برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده نتایج بیشتر روی دکمه زیر کلیک کنید.

تخفیف ویژه به مدت محدود

این مقاله برای چه افرادی مفید است؟

 • برای افرادی که در مورد رژیم اسلیم فست شنیدن، اما اطلاعات کاملی در موردش ندارن.
 • برای افرادی که به محصولات اسلیم فست دسترسی دارن اما به دنبال روش و اصول شروع این رژیم هستن.
 • برای افرادی که به دنبال بهترین روش کاهش وزن و رژیم لاغری هستند و در این مورد تحقیق میکنن.

کارشناس تناسب اندام


اگر نگاهی به تاریخچه  این رژیم بندازین، متوجه میشید که رژیم اسلیم فست از سال ۱۹۷۷ معرفی شده. با توجه به گذشت زمان کم کم در سال ۱۹۹۰ اسلیم فست شروع به تولید محصولاتی که جایگزین غذا میشدند پرداخت. محصولاتی مثل تنقلات اسلیم و موارد دیگه که قرار بود به جای غذا خورده بشن.

بعد از سال ۲۰۰۰ رژیم هایی که روی کاهش کربوهیدرات و شکر تاکید داشتن مورد توجه بیشتری قرار گرفتن. بنابراین این رژیم برای زنده موندن باید خودش رو تغییر می‌داد.  با توجه به این موضوع کم کم این رژیم در سال ۲۰۰۹ تبدیل به برنامه غذایی به روش 1/ 2 /3 شد.

این عبارت به این معنی بود که رژیم غذایی به ۳ میان وعده، 2 وعده جایگزین و 1 وعده شام تغییر حالت داده بود. نکته ای که همیشه در مورد موفقیت این رژیم مورد سوال بوده اینه که : « آیا کاهش وزن این رژیم پایدار هست یا نه ؟ آیا بعد از کاهش وزن دوباره بدن دچار اضافه وزن میشه؟ ». در این مقاله به همه سوالات مهم جواب میدیم. با زیبیتو همراه باشید.

فهرست موضوعی این مقاله

 • رژیم اسلیم فست چگونه کار میکند ؟
 • تاثیر پروتئین ها در رژیم اسلیم فست
 • روش عملکرد رژیم اسلیم  فست
 • آیا رژیم اسلیم فست به کاهش وزن کمک میکند ؟
 • خوراکی های مجاز در رژیم اسلیم فست کدامند ؟
 • مواد غذایی غیر مجاز در رژیم اسلیم فست
 • نمونه برنامه رژیم اسلیم فست
 • مزایای رژیم اسلیم فست
 • معایب رژیم اسلیم فست

رژیم اسلیم فست

رژیم اسلیم فست چگونه کار میکند ؟

رژیم اسلیم فست رژیمیi که به شما این امکان رو میده تا بخشی از مواد غذایی موجود در رژیم رو به سلیقه خودتون انتخاب کنید. این یعنی تا حدودی میشه گفت این رژیم انعطاف پذیره. از طرفی برای طرفدارهای تنقلات هم یک رژیم کاملا دوست داشتی به حساب میاد. شما میتونید بخشی از مواد غذایی رژیم رو به سلیقه خودتون انتخاب و جایگزین کنید. یعنی بخشی از رژیم شامل جایگزینی دو وعده غذایی در روز و ۳ میان وعده میشه.

کاری که شما باید انجام بدین اینه که یکی از وعده های غذایی رو به سلیقه و انتخاب خودتون تهیه کنید. نکته‌ای که باید بهش دقت بشه اینه که این نوع مواد غذایی و مقدار اونها از قبل مشخص شده. این یعنی میزان کالری ورودی به بدن شما توسط رژیم کنترل میشه. پس در طول رژیم نیازی به کالری شماری توسط شما نیست.

شما میتونید با جایگزینی مواد غذای کم کالری با وعده های غذایی علاوه بر ایجاد تنوع کالری دریافتی روزانه، وزنتون رو هم کاهش بدین. با توجه به دستورالعمل رژیم اسلیم، میزان کالری ورودی مجاز برای آقایون۱۶۰۰ کالری و میزان کالری مجاز برای خانم ها۱۲۰۰ کالری مشخص شده.

تاثیر پروتئین ها در رژیم اسلیم فست

وعده هایی که به عنوان وعده جایگزین در رژیم مشخص میشن سرشار از پروتئین هستن. همون طور که میدونید  مصرف پروتئین، باعث بالا رفتن سوخت و ساز بدن و در نهایت چربی سوزی بیشتر میشه. نتایج یک تحقیق نشون داده که افزایش ۱۵ درصدی مصرف پروتئین باعث کاهش ۴۴۹ کالری در طول روز میشه.

این یعنی در طول ۱۴ هفته بدن ۴.۵ کیلوگرم کاهش وزن رو تجربه میکنه. با توجه به این موضوع میشه گفت رژیم اسلیم فست از جمله رژیم های هستش که با بالا بردن سوخت و ساز بدن و انتخاب درست مواد غذایی باعث چربی سوزی میشه. علاوه بر این پروتئین ها با توجه به سیگنال هایی که به مغز میفرستن احساس سیری بیشتری به بدن القا میکنن.

اگر مقاله قبل را مطالعه کرده باشید قطعاً میدونید که پروتئین ها جزوه لیست مواد غذایی کم کالری و مناسب برای کاهش وزن هستن. در صورتی که در کنار این رژیم ورزش هم چاشنی بشه تاثیر بسیار بیشتری میزاره. به طور خلاصه میشه گفت رژیم اسلیم یک برنامه غذایی با ۶ وعده در روز هستش. در ادامه نمونه‌ی از عملکرد این رژیم رو توضیح میدیم تا بهتر روش عملکرد اون رو درک کنید.

رژیم اسلیم فست

روش عملکرد رژیم اسلیم  فست

 • یک وعده کاملاً دلخواه  (  ۵۰۰ کالری برای خانمها و ۸۰۰ کالری برای آقایان )
 • دو وعده یا اسموتی
 • میان وعده با کالری ۱۰۰ کالری (  تنقلات دلخواه )

آیا رژیم اسلیم فست به کاهش وزن کمک میکند ؟

با توجه به عملکرد رژیم اسلیم فست، کاملا مشخصه  که این رژیم بدن رو در حالت کالری صفر نگه میداره. این یعنی مثل رژیم کالری شماری میزان کالری ورودی به بدن به نسبت میزان کالری مصرفی کمتر هستش. با توجه به این موضوع بدن در حالت چربی سوزی قرار گرفته و دچار کاهش وزن میشه.

با توجه به نتایج تحقیقات انجام شده مشخص شده افرادی که در طول روز غذاهای خودشون رو با غذاهای کم کالری جایگزین میکنن بعد از مدت زمان ۶ ماه، حدود ۷ درصد از وزنشون رو از دست میدن. این نشون میده که نتیجه رژیم اسلیم فست موفقیت آمیز هستش.

اگر بخوایم رژیم اسلیم رو با رژیم کتوژنیک مقایسه کنیم میشه گفت هر دو، رژیم هایی هستن که تاثیر فوق العاده ای روی کاهش وزن دارن. با توجه به تحقیقات گروه وبسایت زیبیتو معمولاً افرادی که در طول یک ماه از رژیم کتوژنیک استفاده میکنن، بین ۷ تا 9 کیلوگرم کاهش وزن رو تجربه می‌کنن. این درحالیه که افراد دنبال کننده رژیم اسلیم فست در طول همین زمان 4.8  کیلوگرم کاهش وزن رو تجربه می‌کنن.

رژیم اسلیم فست

خوراکی های مجاز در رژیم اسلیم فست کدامند ؟

شاید بشه گفت مهمترین بخش این رژیم میان وعده ها و تنقلاتی هست که باید در طول رژیم مورد استفاده قرار بگیرن. میزان پروتئین بالای این تنقلات و البته مقدار پایین کربوهیدرات اونها، اصول کاهش وزن در رژیم اسلیم فست هستش.

خوراکی های مجاز عبارتند از :

 • یک وعده غذای کامل در روز
 •  شیک مخصوص رژیم
 • تنقلات
 • قهوه

مواد غذایی غیر مجاز در رژیم اسلیم فست

به طور کلی میشه گفت هیچ ماده غذایی در رژیم اسلیم‌فیت ممنوع نشده . نکته ای که وجود داره اینه که نباید میزان کالری دریافتی بیشتر از کالری مشخص شده توسط رژیم لاغری باشه.

بیشتر مواد غذایی سرشار از کربوهیدرات و قند هستن و کالری بالایی دارن. با توجه به این موضوع باید در مصرف این دسته از مواد غذایی دقت بشه. بهترین و ساده ترین روش برای جایگزین کردن، استفاده از لیستی هستش که در مقاله قبل به اون اشاره شد.

مواد غذایی مثل میوه ها و سبزیجات، آبمیوه های طبیعی، غلات کامل و پروتئین های کم چرب، بهترین گزینه ها برای مصرف و جایگزینی هستن.

رژیم اسلیم فست

نمونه برنامه رژیم اسلیم فست

صبحانه : نوشیدنی خامه ای و شکلاتی اسلیم فست برای صبحانه

میان وعده : ۲۸ گرم بادام

ناهار : کره شکلاتی بادام زمینی اصلی مفصل

میان وعده : چیپس سیب زمینی دارچینی  اسلیم فست

شام : ۲.۸۵ گرم ماهی سالمون کباب شده با ۷ گرم روغن زیتون،  یک عدد سیب زمینی شیرین متوسط همراه با ۱۴ گرم کره،  نصف کاسه بروکلی کباب شده

میان وعده : ۱۵۰ گرم هویج کوچک همراه با ۳۰ گرم حمص.

رژیم اسلیم فست

مزایای رژیم اسلیم فست

هر رژیمی مزایا و معایت خودش رو داره. در این بخش قصد داریم تا در مورد مزایا و در بخش در مورد معایب رژیم اسلیم صحبت کنیم.

1. به راحتی در دسترس است

محصولات اسلیم فست به راحتی در همه سوپرمارکت ها و فروشگاه های مواد غذایی و داروخانه ها در سراسر کشور پیدا میشن. علاوه بر این میشه این محصولات رو به صورت آنلاین هم  سفارش داد.

2. کم هزینه است

رژیم هایی که از نظر زمانی طولانی مدت هستن، معمولاً افراد کمتری نسبت بهشون پایبند میمونن. از جمله این رژیم ها میشه به رژیم جنی کریگ ( Jenny Craig Diet )، نوتری سیستم و ویت واچرز اشاره کرد.

یکی از نکات مثبت رژیم اسلیم فست این هستش که علاوه بر مدت زمان کوتاه، هزینه بسیار کمی رو نیست به بعضی رزیم های دیگه روی دست شما خواهد گذاشت. در کنار هزینه پایین نتیجه بسیار مطلوب در مدت زمان کوتاه رو هم شاهد خواهید بود.

3. به آسانی قابل دنبال کردن است

سومین مورد از مزایای رژیم اسلیم فست این هستش که  میتونید به انتخاب خودتون با توجه به کالری مشخص شده، غذاهای متنوعی رو به انتخاب خودتون میل کنید. وجود وعده غذای دلخواه در روز این امکان رو به فرد میده تا کالری بیشتری نسبت به رژیم های لاغری دیگر مصرف کنه و در عین حال کاهش وزن رو هم تجربه کنه.

4. دارای کالری شمار سر خود است

یکی دیگه از نکات مثبت این رژیم اینه که شما نیازی به دانلود برنامه غذایی، کتاب یا جدول غذایی ندارید. با توجه به توضیحات این رژیم شما نیاز به محاسبات کالری یا میزان غذای ورودی به بدن هم ندارید. البته یک وعده غذایی در روز رو که خودتان انتخاب میکنید، باید از نظر کالری با توجه به نوع غذای انتخاب شده بررسی بشه.

رژیم اسلیم فست و معایب رژیم اسلیم فست

معایب رژیم اسلیم فست

خب میرسیم به معایب رژیم اسلیم  فست. یادتون باشه بیان معایب این رژیم به معنای زیر سوال بردن اون نیست. این کاملا طبیعیه که هر رژیمی معایب مختص خودش رو داشته باشه. نکته مهم اینه که شما با توجه به وضعیت بدنی خودتون بهترین رژیم رو برای کاهش وزن انتخاب کنید.

1. استفاده از غذاهای سنگین فرآوری شده

رژیم اسلیم فست بر مبنای غذاهای فرآوری شده تنظیم شده. نکته ای که وجود داره اینه که بسیاری از کارشناسان اعتقاد دارن که استفاده از این مدل غذاها برای سلامتی انسان مفید نیست. بهترین کار این هستش که رژیمی رو رعایت کنیم که از گوشت، غذاهای دریایی، غلات، میوه و سبزیجات و غذاهای مغذی در اون استفاده شده باشه. بدن ما به خوردن همه مواد غذایی نیاز داره!

2. عدم وجود پشتیبانی

بسیاری از رژیم های لاغری با توجه به اینکه یک برنامه خاص رو ارائه میکنن با پشتیبانی مستقیم همراه هستن. این پشتیبانی به کاربر کمک میکنه بعد از شروع رژیم بتونه با اعتماد بیشتری به اون پایبند بمونه.

علاوه بر این میتونه سوالات خودش رو از کارشناس بپرسه. برای رژیم اسلیم چنین چیزی عملاً وجود نداره و معمولاً افراد در گروه هایی عضو میشن که در اون گروه ها صرفاً خودشون به خودشون کمک میکنن.

3. عدم تاکید بر مصرف مواد مغذی به جای تنظیم کالری

این رژیم به جای تاکید بر روی مصرف مواد مغذی بر روی مصرف کالری تاکید داره. این یعنی به جای تاکید روی پیروی از یک رژیم سالم غذایی در واقع کالری شماری رو به عنوان تنها روش درست در ذهن فرد حک میکنه. در حالی که کالری شماری  هم از نظر زمانی و هم از نظر پایبندی به رژیم، یکی از روش های مشکل برای لاغری هستش.

4. عدم توجه به آشپزی سالم

افرادی که برای کاهش وزن به رژیم اسلیم فست رو میارن، معمولا برای تامین غذای روزانه خودشون آشپزی نمیکنن. با توجه به این موضوع این دسته از افراد معمولاً به استفاده از غذاهای فرآوری شده و فست فودی رو میارن.

این یعنی امکان استفاده از یک غذای سالم در رژیم اسلیم تا حدودی پایین میاد. باید دقت داشت که یکی از مهمترین مسائل در انتخاب رژیم لاغری حفظ سلامتی و اهمیت به اون هستش.

5. عدم وجود برنامه تثبیت وزن بعد از کاهش وزن

 مشکلی که خیلی از افراد بعد از رژیم اسلیم فست بهش بر میخورن اینه که به خاطر رو آوردن به غذاهای فرآوری شده نمیتونن غذاهای سالم رو جایگزین اونها بکنن. بنابراین بعد از کاهش وزن عملاً برنامه‌ای برای تثبیت وزن با غذاهای سالم هم وجود نداره.

در صورتی که بدن به خوردن غذاهای مورد تایید در رژیم اسلیم عادت کرده باشه، احتمال اینکه بعد از رژیم به خوردن تنقلات رو بیاره زیاد هستش. این یعنی به همون نسبت که کاهش وزن سریعی داره، احتمال بازگشت وزن هم زیاد هستش. این یکی از نقاط ضعف و معایب رژیم اسلیم فست است.

6. به تغییر سبک زندگی توجهی نمی‌کند

درسته که بعد از شروع این رژیم عملا شما به کالری شماری نیازی ندارید. اما نکته اصلی اینجاست که بعد از اتمام رژیم و کاهش وزن چه اتفاقی برای شما رقم میخوره؟

شما باید کالری شماری رو برای بعد از رژیم بلد باشید تا بتونید میزان کالری ورودی بدن خودتون رو با توجه به غذاهای سالم تنظیم کنید. این یعنی کالری شماری تبدیل به لایف استایل و سبک زندگی شما میشه.

در غیر این صورت شروع یک دوره زندگی جدید با سبک زندگی متفاوت و البته پایدار موندن وزن کمی دشوار هستش. ضمنا استفاده از روش کاری شماری به عنوان یک سبک زندگی مشکلات خودشو داره.

مثلا شما نمیتونید همیشه و همه جا ( فرض کنید در یک مهمانی یا مسافرت ) با یک ترازو شروع به وزن کردن و کالری شماری کنید. این یکی از معایب بزرگ روش کالری شماری هستش.

کارشناس بدن ما

رسالت ما در بدن ما، انتشار به روزترین محتوا در زمینه زیبایی و تناسب اندام در عین ایجاد یک رابطه صمیمی با کاربر هست. در اصل بودن یک مشاور تمام عیار در حوزه زیبایی و تناسب اندام چیزیه که شما میتونید از زیبیتو انتظارش رو داشته باشید. ما کنار شما هستیم تا با زیباتر و خوش اندام شدن بیشتر شما، به همون اندازه اعتماد به نفس شما هم بالاتر بره.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
10 کیلو لاغری در 30 روز | موفق ترین رژیم لاغری 1401دانلود رژیم 3010
+