تغذیه و آشپزیصفر تا صد کتوژنیکهمه مقالات

طرز تهیه نان و کیک کتوژنیک خانگی و ایرانی

تهیه نان یک کار روزمره ۹۹ درصد خانواده‌های ایرانی است. همراه من در این مطلب باشید تا طرز تهیه نان و کیک کتوژنیک خانگی و ایرانی را در چند دقیقه به شما آموزش دهم. نان جایگاه ویژه ای در خانواده های ایرانی دارد اما امروز صحبت از نان و کیک کتوژنیک است.

نان خانگی در سنت ها و تاریخ ایرانی همیشه بوده است. گذشت زمان شکل شمایل نان‌ها را عوض نموده و تنوع بیشتری به آنها بخشیده است. از جمله این انواع نان می توان به نان های رژیمی جهت مصرف برای بعضی بیماری ها یا حفظ سلامتی و جلوگیری از افزایش وزن اشاره کرد.

یکی از رژیم های پرکاربرد برای سلامتی و کاهش وزن افراد که بسیار محبوب شده است رژیم کتوژنیک است. نان کتوژنیک و کیک کتوژنیک کمک بسیاری به افراد رژیمی می کند تا بتوانند به وزن مورد نظر خود برسند. یا اگر بیمار هستند به سلامتی نزدیکتر شوند.

فهرست موضوعی این مقاله

 • نان کتوژنیک چیست؟
 • انواع نان کتوژنیک رایج در میان خانواده های ایرانی
 • طرز تهیه نان کتوژنیک با آرد بادام و یا آرد نارگیل ظرف چند دقیقه در خانه
 • تهیه نان کتوژنیک خانگی به سبک ایرانی به صورت گام به گام
 • نکته هایی برای خوشمزه تر کردن تهیه و پخت نان کتوژنیک در منزل
 • طرز تهیه نان کتوژنیک بدون تخم مرغ با آرد بادام در چند دقیقه
 • مراحل تهیه نان کتوژنیک بدون تخم مرغ ظرف چند دقیقه در خانه
 • طرز تهیه کیک کتوژنیک خانگی ایرانی در چند دقیقه
 • کیک کتوژنیک چیست ؟
 • انواع کیک کتوژنیک خانگی به سبک ایرانی
 • طرز تهیه کیک کتوژنیک با طعم وانیل ظرف چند دقیقه در خانه
 • مراحل تهیه کیک کتوژنیک وانیلی در چند دقیقه در خانه
 • نکاتی در خصوص طرز تهیه نان و کیک و شیرینی کتوژنیک در خانه
 • فواید نان و کیک کتوژنیک تهیه شده کاملاً ایرانی و خانگی
 • جمع بندی و نکته های پایانی

تا 10 کیلو لاغری در 30 روز به صورت تضمینی

موفق ترین رژیم لاغری مرحله ای در ایران و با غذاهای معمول ایرانی! به همراه رژیم شوک و رژیم تثبیت وزن و کتابچه راهنمای ورزش های حالت دهی شکم و پهلو! 
تا 10 کیلو لاغری در 30 روز با تضمین بازگشت وجه.
برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده نتایج بیشتر روی دکمه زیر کلیک کنید.

تخفیف ویژه به مدت محدود

طرز تهیه کیک و نان کتوژنیک

طرز تهیه نان و کیک کتوژنیک؛ نان کتوژنیک چیست ؟

نان کتوژنیک یک نوع نان رژیمی خاص و مخصوص رژیم کتوژنیک است. رژیم کتوژنیک رژیمی است که این روزها اغلب برای کاهش وزن گرفته می شود. این درمان بیماری های مانند صرع و سرطان مورد استفاده قرار می گرفته است.

رژیم کتوژنیک با کاهش کربوهیدرات ها کم‌کم به حذف آن از رژیم غذایی کمک می کند تا فرد به کاهش وزن برسد. اکنون نان کتوژنیک تهیه شده تا به افرادی که قصد گرفتن رژیم کتوژنیک دارند کمک کند که بتوانند در اجرای آن بهتر عمل کنند.

دلیل استفاده از نان کتوژنیک هم مشخص است. اغلب ما خانواده های ایرانی در وعده های غذایی خود داریم و حذف آن وعده های غذای کار بسیار سختی است. به همین دلیل نان رژیمی کتوژنیک را جایگزین نان های معمولی می کنند.

انواع نان کتوژنیک رایج در میان خانواده های ایرانی

نان کتوژنیک انواع مختلفی دارد. رایج‌ترین آنها نان کتوژنیک سیر ، نان کتوژنیک گل کلم و نان کتوژنیک معمولی می باشد. در تهیه نان کتوژنیک با آن نان کتو هم گفته می شود موادی که دارای کربوهیدرات کم هستند استفاده نمود.

زیرا در اصل این نان برای رژیم کتوژنیک مورد استفاده و تهیه می شود. بنابراین برای آنکه بتوانیم از مزایای نان کتوژنیک در رژیم کتوژنیک به خوبی بهره مند شویم باید در تهیه و پخت آن از مواد با کربوهیدرات بسیار پایین استفاده شود.

بر همین اساس به جای استفاده از آرد غلات پر کربوهیدرات مانند گندم و جو از آرد دانه های چرب و کم کربوهیدرات مانند نارگیل و بادام استفاده نمایید.

طرز تهیه کیک و نان کتوژنیک

طرز تهیه نان کتوژنیک با آرد بادام و یا آرد نارگیل ظرف چند دقیقه در خانه

برای تهیه نان کتوژنیک یک سری مواد لازم احتیاج دارید. آرد بادام و کره و تخم مرغ و روغن نارگیل به همراه دانه چیا و بکینگ پودر و نمک جهت تهیه نان کتوژنیک لازم است. در ادامه مواد لازم به همراه مقدار آن را ذکر می کنیم.

مواد لازم برای تهیه نان کتوژنیک خانگی

آرد بادام یک کیلو ، کرم نیم کیلو ، تخم مرغ یک شانه یا ۳۰ عدد، روغن نارگیل حدود ۱۰۰ تا ۱۲۰ گرم، دانه چیا پنج قاشق چای خوری ، بیکینگ پودر پنج قاشق چای خوری، نمک ۲ تا ۳ قاشق چایخوری.

در صورتی که بخواهید مقدار کمتر و یا بیشتر ای نان پخت کنید واضح است که میتوانید به تناسب همدیگر مقادیر را کمتر و یا بیشتر کنید.

تهیه نان کتوژنیک خانگی به سبک ایرانی به صورت گام به گام

مرحله اول

فر را روشن کنید و آن را بر روی دمای ۱۷۰ تا ۱۸۵ درجه سانتی گراد قرار دهید تا خوب گرم شود.

مرحله دوم

تخم مرغ ها را در یک کاسه مناسب و یا یک ظرف و قابلمه کوچک بشکنید و به خوبی به هم بزنید تا یکدست شود. بهتر است که از همزن برقی استفاده کنید اما اگر ندارید ایرادی ندارد.

مرحله سوم

کره و روغن نارگیل را حرارت دهید تا کاملا آب شود. سپس این دو را با همدیگر مخلوط کنید و به خوبی به هم بزنید. در نهایت آن را به ظرفی که تخم مرغها را در آن هم زدید اضافه کنید. خوب به هم بزنید تا کره و روغن نارگیل و تخم مرغ با همدیگر مخلوط شده و یکدست شوند.

مرحله چهارم

آرد بادام دانه چیا و بکینگ پودر آب و نمک را با هم دیگر مخلوط کنید. پس از آن که مخلوط کردید و به خوبی هم زدید. آهسته آهسته و کم کم آن را به ظرف مخلوط تخم مرغ و کره و روغن نارگیل اضافه کنید.

به این دلیل می‌گویم کم و آهسته آهسته چه مخلوط نهایی به خوبی ایجاد شود. زمان اضافه کردن به هم بزنید تا خمیر به خوبی تشکیل شود.

مرحله پنجم تهیه نان کتوژنیک

در این مرحله برای تهیه نان به قالب احتیاج داریم. قالب یک کاغذ روغنی قرار میدهیم که از لبه های قالب بیرون بزند. خمیر نان را در قالب میریزیم و آن را صاف و مرتب می کنیم.

مرحله ششم

بعد از قرار دادن خمیر در داخل قالب یک خلال چوبی درون خمیر فرو میبریم و مقداری از آن را بیرون می گذاریم. لازم به ذکر است خلال باید به کف قالب برسد. اکنون قالب را برای پخت به فر انتقال میدهیم. حدود ۴۰ تا ۵۰ دقیقه صبر میکنیم تا آماده شود.

نکته ۱: بعد از مدت زمان گفته شده نان کتوژنیک شما آماده است. برای پخت بهتر و کنترل بهتر بر روی پخت نان بهتر است خلال چوبی را بیرون بکشید و از روند پخت خمیر نان آگاه شوید.

اگر خمیری به خلال چسبیده بود فاز هست که نان کتوژنیک شما هنوز کامل پخته نشده است. کمی بیشتر بگذارید بپزد. اگر هم تمیز بود و خمیری به آن نصب شده بود می توانید قالب را از فر بیرون بیاورید.

مرحله هفتم مرحله تکمیلی تهیه و پخت نان کتوژنیک

بدون جدا کردن نان از قالب آن را بر روی توری خنک کننده بگذارید و ۳ دقیقه صبر کنید تا خنک شود. سپس نان را به همراه کاغذ روغنی از قالب بیرون بکشید.

نکته ۲: اگر قالب شما در اندازه ۲۰ در ۴۰ سانتی متر باشد با این میزان مواد و مقدار خمیری که از این میزان مواد تهیه خواهید کرد میتوانید ۱ عدد نان تهیه کنید. نانی که از قالب بیرون می آورید را می توانید به ۲۰ تکه با ضخامت یک سانتی متر برش بزنیم.

نان کتوژنیک تهیه شده را می توانید درون یک ظرف دربسته به مدت یک هفته نگهداری و استفاده کنید. در صورتی که بخواهید فریز کنید می توانید تا یک ماه از آن استفاده کنید.

نکته هایی برای خوشمزه تر کردن تهیه و پخت نان کتوژنیک در منزل

 •  بهتر است وقتی تخم مرغ ها را درون ظرف میشکنید و هم میزنید بعد از مخلوط شدن با یکدست شدن ۲۰ الی ۳۰ دقیقه درون دمای آشپزخانه بگذارید بماند.
 •  درست است که این نان مخصوص افراد رژیمی است اما شما می توانید آن را با هر وعده غذایی تان مصرف کنید.
 •  اگر به هر دلیلی نمی خواهید از آرد بادام استفاده کنید، میتوانید به ازای هر دو پیمانه آرد بادام نصف پیمانه آرد نارگیل به کار ببرید.
 • این نمونه از نان کتوژنیک کنار سایر نمونه های نان کتوژنیک می‌تواند تنوع خوبی به مصرف نان کتوژنیک شما ببخشد.

طرز تهیه کیک و نان کتوژنیک

طرز تهیه نان کتوژنیک بدون تخم مرغ با آرد بادام در چند دقیقه

در طرز تهیه این نوع نان کتوژنیک خبری از تخم مرغ نیست. در نتیجه اگر میانه خوبی با تخم مرغ ندارید می توانید این نوع نان کتوژنیک را در خانه پخته و از آن لذت ببرید.

مواد لازم برای پخت و تهیه نان کتوژنیک بدون تخم مرغ

 • آرد بادام حدود ۲۰۰ گرم
 • پودر ایزوله شده پروتئین آب پنیر حدود ۲۰۰ گرم
 • صمغ زانتان یک قاشق غذاخوری حدود ۲۲ گرم
 • بیکینگ پودر ۱ قاشق چایخوری حدود ۱۵ گرم
 • نمک نصف قاشق چایخوری حدود ۳ گرم
 • کره آب شده حدود ۶۰ گرم
 • آب گرم ۳۰۰ میلی لیتر

مراحل تهیه نان کتوژنیک بدون تخم مرغ ظرف چند دقیقه در خانه

مرحله اول

فر را روشن و بر روی دمای حدود ۱۸۵ تا ۱۹۰ درجه سانتیگراد قرار دهید. صبر کنید تا فر به دمای مورد نظر برسد و گرم شود. تهیه این نوع نان کتوژنیک زیاد وقت نمی برد. حدود ربع ساعت زمان لازم است فر به دمای مورد نظر برسد.

مرحله دوم

آماده کردن قالب است. اندازه قالب را می‌توانید 9 در 5 در نظر بگیریم. همانند پخت نان قبلی یک کاغذ روغنی در درون قالب قرار میدهیم به گونه‌ای که مقداری از آن از لبه قالب بیرون بزند.

مرحله سوم

مواد خشک را در درون یک ظرف با اندازه مناسب بریزید و با همدیگر مخلوط کنید. آرد بادام و پودر پروتئین آب پنیر و نمک و بکینگ پودر و صمغ زانتان در این مرحله اضافه شده و با همدیگر مخلوط می شوند.

مرحله چهارم

مواد مایع یعنی آب گرم و کره ذوب شده و آب شده را کم کم به مخلوط مواد خشک که در مرحله قبل تهیه کردید اضافه میکنید و در حین اضافه کردن به خوبی به هم میزنید تا کاملا یکدست مخلوط شوند. در پایان این مرحله خمیر نان شما تهیه شده است.

نکته ۱: ابتدا آب گرم را کم کم به مخلوط خشک مرحله قبل اضافه کنید و خوب به هم بزنید تا مخلوط شود. بعد از آن که آب گرم را کامل اضافه کردید و خوب هم زدید و مخلوط کردید. کره آب شده و ذوب شده را نیز کم کم اضافه کنید و به هم بزنید.

مرحله پنجم تهیه نان کتوژنیک بدون تخم مرغ

این مرحله خمیر نان تهیه شده در مرحله قبلی را در قالب اضافه میکنیم. می‌توانید از ترفند قرار دادن خلال چوبی درون خمیر استفاده کنیم. خمیر نان را در درون قالب به خوبی صاف میکنیم. قالب را به همراه خمیر نان درون فر قرار میدهیم. حدود ۲۰ دقیقه صبر میکنیم تا نان کتوژنیک ما آماده شود.

نکته ۲: علت کاهش زمان پخت این نمونه نان نسبت به نوع نان قبلی که همراه با تخم مرغ بود ، عدم استفاده از تخم مرغ است. در این نوع نان چون از تخم مرغ استفاده نمی شود تایم وزن زمان آماده شدن نان از حدود ۴۵ دقیقه ۲۰ دقیقه کاهش یافته است.

مرحله ششم

بعد از اتمام ۲۰ دقیقه می توانید قالب را از درون فر بیرون بکشید. در صورتی که قالب را از درون فر بیرون آوردید و متوجه شدید که به خوبی پخته نشده است می‌توانید ۵ دقیقه دیگر آن را در درون فر بگذارید.

مرحله هفتم و مرحله تکمیلی تهیه پخت نان کتوژنیک بدون تخم مرغ

بعد از بیرون آوردن قالب از درون فر نان پخته شده را به همراه کاغذ روغنی از درون قالب بیرون میکشیم و درون یک بشقاب و ظرف قرار می دهیم. می‌توانیم آن را برش بزنیم و به شکل نان تست در بیاوریم. مقداری را که مصرف نکردیم می توانیم درون یک ظرف بسته قرار دهیم و در یخچال تا مدت یک هفته نگهداری کنیم.

نمونه های دیگری از نان کتوژنیک نیز میتوان پخت. من به همین دو نمونه بسنده می کنم. در ادامه می خواهم به شما طرز تهیه کیک کتوژنیک خانگی را آموزش بدهم.

طرز تهیه کیک و نان کتوژنیک

طرز تهیه کیک کتوژنیک خانگی ایرانی در چند دقیقه

 خانه های ایرانی همیشه محل پخت و تهیه انواع نان و کیک های خوشمزه بوده است. نزد ایرانی ها و خانواده های ایرانی نان و کیک جایگاه خاص و ویژه ای دارد. اگر بحث رژیم در میان باشد. داستان خاص تر می شود.

برای افرادی که میخواهند رژیم کتوژنیک بگیرند و در عین حال نمی تواند از خوردن کیک دل بکنند. کیک کتوژنیک گزینه خوبی است. کیک کتوژنیک می‌تواند جایگزین کیک ها برای افراد رژیمی بشود.

طرز تهیه نان و کیک کتوژنیک؛ کیک کتوژنیک چیست ؟

کیک کتوژنیک یکی از میان وعده های رژیم کتوژنیک است. این کیک در رژیم کتوژنیک بسیار موثر و تاثیر گذار است. بر همین اساس در میان وعده ها برای رژیم کتوژنیک خیلی توصیه می شود. همانند سایر مواد رژیمی اینچ دارای مقدار زیادی چربی است که باعث میشود کالری و انرژی مورد نیاز بدن در طول دوره رژیم کتوژنیک تامین شود.

انواع کیک کتوژنیک خانگی به سبک ایرانی

کیک کتوژنیک را می توان در انواع مختلفی تهیه و پخت. افراد بیماری دیابت می توانند از اینکه استفاده کنند. می توانید برای جشن تولد افراد دیابتی از این کیک سفارش دهید و آنها را سورپرایز کنید. بر اساس طعم دهنده ها می توان نوع را تغییر دهیم.

کیک کتوژنیک با طعم وانیل, کیک کتوژنیک با طعم کارامل و کیک کتوژنیک با طعم شکلات نمونه هایی از رایج ترین نوع هستند.

طرز تهیه کیک کتوژنیک با طعم وانیل ظرف چند دقیقه در خانه

برای تهیه کیک کتوژنیک همانند تهیه نان کتوژنیک از مواد دارای کربوهیدرات کم استفاده می شود. از شیرین کننده های سالم و روغن های سالم و طبیعی و اشباع و غیراشباع استفاده می شود. در این مطلب من می خواهم نمونه وانیل را به شما آموزش دهیم. نمونه های دیگر تفاوت خیلی زیادی ندارد. در تهیه کیک با طعم وانیل از لبنیات استفاده نمی شود.

مواد لازم برای تهیه کیک کتوژنیک با طعم وانیل

 • آرد بادام دو فنجان
 • زایلیتول یا اریتریتول نصف فنجان
 • بیکینگ پودر ۱ قاشق چایخوری
 • وانیل ۱ قاشق چای خوری
 • کره یک فنجان
 • تخم مرغ ۴ عدد
 • خامه سنگین یا کرم نارگیل دو تا سه قاشق غذاخوری
 • روغن نارگیل دو قاشق غذاخوری

نکته ۱ : کره را حدود ۴ ساعت در بیرون از یخچال نگه دارید تا به دمای دمای اتاق برسد و کاملا آب شود.

نکته ۲ : برای تهیه این کیک می توانید به جای روغن نارگیل از روغن های جایگزین مانند روغن بادام , روغن آووکادو استفاده کنید.

طرز تهیه کیک و نان کتوژنیک

مراحل تهیه کیک کتوژنیک وانیلی در چند دقیقه در خانه

مرحله اول

فرار روشن کنید و دمای آن را بر روی دمای معادل ۳۲۵ درجه فارنهایت قرار دهید تا گرم شود.

مرحله دوم

قالب کیک را آماده کنید. کف قالب را با روغن نارگیل آغشته کنید.

مرحله سوم

تخم مرغ ها را در درون یک ظرف مناسب بشکنید. تخم مرغ ها را خوب هم بزنید. در نهایت با شیرین کننده های طبیعی مانند وانیل و روغن نارگیل تخم مرغ ها را میکس کنید. بعد از میکس حداکثر ۳۰ ثانیه با همزن برقی آن را مخلوط را به هم بزنید.

مرحله چهارم

  نوبت به مخلوط کردن آرد بادام و بکینگ پودر می رسد. آنها را مخلوط کنید در درون یک ظرف مجزا. به خوبی هم بزنید تا یکدست شود. سایر مواد خشک را کم کم به آن اضافه کنید و به هم بزنید. سعی کنید مخلوط یکدستی را ایجاد کنید.

مرحله پنجم

محتویات مخلوط ظرف مواد خشک را با محتویات مخلوط ظرف تخم مرغ کاملاً با هم آمیخته کنید تا یک خمیر کاملاً یکدست به دست آورید.

مرحله ششم

خمیر آماده شده در مرحله قبل را درون قالب بریزید صاف و پهن کنید. میتوانید از تکنیک خلال چوبی استفاده کنید. سپس قالب هاوی خمیر را در درون فر قرار دهید. منتظر بمانید تا بپزد. پخت کیک شما کامل شود.

مرحله هفتم مرحله تکمیلی پخت کیک کتوژنیک وانیلی

در این مرحله که اطمینان حاصل نمود که شما پخته شده است. قالب را از درون فر بیرون بکشید.

نکته ۱: بعد از اینکه کیک کاملا پخته شد و آن را از درون فر بیرون آوردید. قبل از برش زدن چند دقیقه منتظر بمانید تا کاملا خنک و سرد شود.

مرحله هشتم مرحله نهایی و آخر

وانیل و کره را در ظرف مناسبی بریزید. به خوبی به هم بزنید و میکس کنید تا کاملا یکدست شود. شیرین کننده را به مواد اضافه کنید و به هم بزنید. در نهایت نیز خامه را به آنها اضافه کنید. مخلوط ایجاد شده در این مرحله برای استفاده در بیند لایه کیک مورد استفاده قرار می گیرد.

نکته ۲: برای اینکه لایه میانی کیک به خوبی خود را بگیرد و به اصطلاح ببندد لازم است که حدود ۲ ساعت در یخچال نگهداری شود. کیک را بر روی بشقاب بگذارید. می توانید آن را تکه تکه کنید. همراه با خانواده در خانه میل کنید و لذت ببرید.

نکاتی در خصوص طرز تهیه نان و کیک و شیرینی کتوژنیک در خانه

برای تهیه نان و کیک کتوژنیک و همچنین شیرینی ها کتوژنیک لازم است که از مواد مصرفی با کربوهیدرات بسیار پایین استفاده شود. تخم مرغ چه در دستور تهیه نان و کیک ذکر شد برای تامین پروتئین و چربی مورد نیاز بدن و جبران آن مورد استفاده قرار می گیرد.

سعی کنید بیشتر از مصرف یک هفته نان پخت نکنید. تا بتوانید نان کتوژنیک تازه مصرف کنید. البته اگر وقت و حوصله برای چندین بار پخت در ماه ندارید می توانید به اندازه مصرف یک‌ماه پخت کنید فریز کنید.

طرز تهیه کیک و نان کتوژنیک

فواید نان و کیک کتوژنیک تهیه شده کاملاً ایرانی و خانگی

کیک تهیه شده حدود ۳۹۰ کالری ارزش غذایی دارد. به طور تقریبی میزان قند و کربوهیدرات به کار رفته در یک نان معمولی که با آرد غلات نظیر آرد گندم و آرد جو پخته می شود حدود چهار برابر یک نان کتوژنیک است. به همین دلیل از نان کتوژنیک برای رژیم کتوژنیک استفاده می شود. این نان میزان قند کمتری دارد. به همین دلیل است که در معالجه بیماری های دیابت استفاده می شود.

جمع بندی و نکته های پایانی

قبل از هرچیزی امیدوارم که به کمک آموزشهای طرز تهیه نان و کیک کتوژنیک ایرانی در خانه بتوانید نان و کیک های خوشمزه درست کنید. از خوشمزه گی آنها لذت ببرید. همچنین برای شما آرزوی سلامتی و تندرستی و کاهش وزن و رسیدن به وزن مناسب و تثبیت وزن و تناسب اندام را دارم.

سعی کردم که یک مطلب جامع برای طرز تهیه نان کتوژنیک ایرانی در خانه به صورت گام به گام و مرحله به مرحله همراه با آموزش طرز تهیه کیک کتوژنیک ایرانی در خانه برایتان گردآوری کنم.

مرحله به مرحله بودن آموزش به شما کمک می کند با نکات گفته شده در میان آنها هنگام تهیه و پخت نان و کیک کتوژنیک تسلط بیشتری بر روی مراحل پخت و تهیه داشته باشید. اگر تجربه پخت اینگونه نان و کیفیت را دارید حتماً در قسمت نظرات و دیدگاه ها برای ما نظر و دیدگاه خودتان را بنویسید.

از تجربه خودتان و ترفندهایی که بلد هستید بگویید. اگر هم دوست یا آشنایی دارید که برای کاهش وزن و یا برای سلامتی رژیم کتوژنیک را اتخاذ کرده است این مطلب را با او به اشتراک بگذارید قطعاً مفید فایده واقع خواهد شد.

کارشناس بدن ما

رسالت ما در بدن ما، انتشار به روزترین محتوا در زمینه زیبایی و تناسب اندام در عین ایجاد یک رابطه صمیمی با کاربر هست. در اصل بودن یک مشاور تمام عیار در حوزه زیبایی و تناسب اندام چیزیه که شما میتونید از زیبیتو انتظارش رو داشته باشید. ما کنار شما هستیم تا با زیباتر و خوش اندام شدن بیشتر شما، به همون اندازه اعتماد به نفس شما هم بالاتر بره.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
10 کیلو لاغری در 30 روز | موفق ترین رژیم لاغری 1401دانلود رژیم 3010
+