رژیم های لاغریکاهش وزنهمه مقالات

رژیم لاغری متناسب با سن شما چه رژیمی است؟

اضافه وزن همیشه یکی از دغدغه‌های مردم در هر سنی بوده و هست. داشتن اضافه وزن به خودی خود مشکلاتی رو به دنبال داره. به همین دلیل بعضی از افراد برای سعی می‌کنن سریع‌ترین راه رو برای رژیم لاغری انتخاب کنن. بنابراین به این که رژیم لاغری متناسب با سن اونها هست یا نه، توجهی نشون نمیدن.

تا 10 کیلو لاغری در 30 روز به صورت تضمینی

موفق ترین رژیم لاغری مرحله ای در ایران و با غذاهای معمول ایرانی! به همراه رژیم شوک و رژیم تثبیت وزن و کتابچه راهنمای ورزش های حالت دهی شکم و پهلو! 
تا 10 کیلو لاغری در 30 روز با تضمین بازگشت وجه.
برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده نتایج بیشتر روی دکمه زیر کلیک کنید.

تخفیف ویژه به مدت محدود

مطالعه این مقاله برای چه افرادی مناسب است؟

 • هر چیزی سن مختص به خودش رو داره. یک بچه ی 10 ساله نمیتونه لباس یک فرد 30 ساله رو بپوشه. این موضوع برای حوزه ی رژیم های لاغری هم صدق میکنه. اگر علاقه مند هستید تا در مورد رژیم متناسب با سن خودتون اطلاعات بیشتری به دست بیارید، مطالعه این مقاله میتونه براتون مفید باشه.

کارشناس تناسب اندام وبسایت زیبیتو


درسته که همه‌ ی انواع رژیم‌های لاغری میتونن به کاهش وزن و رفع چاقی کمک کنن. اما در صورتی که رژیم لاغری متناسب با سن فرد نباشه ممکنه باعث بروز عوارض و مشکلات دیگه ای برای فرد بشه.

به همین دلیل توصیه میشه، همیشه برای کاهش وزن، رژیم لاغری متناسب با سن خودتون رو رعایت کنید. اینکار میزان عوارض جانبی رژیم‌های لاغری را کاهش میده. در ادامه و در این مقاله به صورت کامل در مورد سن های مختلف و رژیم های لاغری مناسب برای هر بازه سنی صحبت شده.

فهرست موضوعی این مقاله

 • رژیم لاغری متناسب با سن؛ چرا باید در رژیم، سن را ملاک قرار دهیم؟
 • عوارض رعایت نکردن رژیم متناسب با سن
 • ویژگی‌های رژیم لاغری متناسب با سن
 • رژیم متناسب با سن؛ 15 تا 30 سالگی
 • رژیم غذایی متناسب با سنین 30 تا 50 سال
 • رژیم غذایی مناسب سنین بالای 50 سال
 • جمع بندی

رژیم لاغری متناسب با سن

رژیم لاغری متناسب با سن؛ چرا باید در رژیم، سن را ملاک قرار دهیم؟

در هر سنی نیازهای متفاوتی در بدن وجود داره. این نیاز بر اساس رژیم غذایی افراد، نیازهای غذایی و مواد مغذی مورد نیاز هر فردی باید رفع بشه تا خطر احتمال ایجاد عوارض کاهش پیدا کنه. به همین دلیله که وجود رژیم لاغری متناسب با سن برای لاغری میشه گفت ضروری هست.

برای مثال در افراد نوجوان و افرادی که در سنین رشد هستن، رژیم متناسب با سن اونها باید به شکلی باشه که مواد مغذی لازم روزانه بدن اونها ( برای رشد کافی اونها ) دریافت بشه. در غیر این صورت ممکنه در روند رشد این افراد اختلال ایجاد بشه.

رژیم لاغری متناسب با سن برای سنین بالاتر از سنین نوجوانی باید به شکلی باشه که احتمال ایجاد بیماری‌هایی مثل سکته قلبی و مغذی رو کاهش بده.

هر چقدر که سن بالاتر میره، نیازهای بدن تغییر میکنه و احتمال بروز بیماری‌های مختلف بیشتر میشه. به همین دلیل باید در برنامه رژیم لاغری در سنین بالا دقت بیشتری به خرج داده بشه.

علاوه بر این مقاومت و کشش بدن افراد جوان، نسبت به افراد میانسال بیشتر هست. پس نمیشه برای افراد میانسال و یا افردی با سن بالاتر، رژیم های لاغری سخت رو تجویز کرد.

در صورتی که رژیم متناسب با سن فرد نباشه ( به خصوص در سنین بالا )، به جای بهتر کردن وضعیت بدن، زمینه ایجاد شدن بیماری های مختلف در بدن بیشتر میشه. در بخش بعدی بیشتر در مورد این عوارض رعایت نکردن رژیم متناسب با سن صحبت میکنیم.

عوارض رعایت نکردن رژیم متناسب با سن

عوارض رعایت نکردن رژیم متناسب با سن

همونطور که گفته شد، رژیم لاغری متناسب با سن از اهمیت بسیار بالایی برخورداره. اگر برنامه رژیم غذایی متناسب با سن افراد نباشه، بسته به سن فرد، ممکنه به بیماری‌های مختلفی مبتلا بشه.

بعضی از این بیماری‌ها ممکنه بسیار خطرناک باشن و تأثیرات غیر قابل جبرانی رو برای بدن به همراه داشته باشن. در ادامه برای شما بعضی از بیماری‌های ناشی از رعایت نکردن رژیم لاغری متناسب با سنین مختلف قرار داده شده.

 • در صورتی که یک فرد در سنین رشد و یا سنین نوجوانی باشه و برنامه رژیم متناسب با سن خودش رو رعایت نکنه، احتمال ایجاد عوارضی مثل اختلال در رشد، ریزش بیش از حد مو، اختلالات دستگاه گوارشی و عصبی و مشکلات هورمونی برای فرد وجود داره.
 • در صورتی که فرد در سنین میان‌سالی و کهن‌سالی قرار داشته باشه، احتمال ایجاد عوارضی مثل دیابت، سکته قلبی و مغزی، فشار خون بالا، چربی خون بالا، بیماری‌های قلبی و بیماری‌های خطرناک دیگه برای اون فرد وجود داره.

پیشنهاد میشه برای این که این عوارض متوجه شما نشه، در کنار توجه به رژیم لاغری و کاهش وزن، به این که رژیم دریافتی شما متناسب با سن شما باشه هم توجه کنید.

رژیم لاغری متناسب با سن

ویژگی‌های رژیم لاغری متناسب با سن

بعد از صحبت در مورد عوارض رعایت نکردن رژیم متناسب با سن، وقت اون رسیده تا در مورد ویژگیهای این رژیم های لاغری توضیحات بیشتری بدیم.

برای مثال در رژیم لاغری متناسب با سن افراد مسن باید به مقدار مواد چرب در رژیم غذایی توجه بیشتری بشه. مقدار مصرفی مواد چرب مضر باید به حداقل برسه. در صورتی که مقدار مصرف شده این دسته از مواد غذایی بیش از حد نیاز بدن باشه، ممکنه باعث ایجاد انواع بیماری‌های قلبی بشه.

اما همین مواد غذایی چرب در رژیم لاغری متناسب با سن افراد نوجوان و افرادی که در سن رشد هستن، متفاوته. نیاز بدن در این سنین به مواد غذایی چرب بیشتر هست. بنابراین باید مقدار بیشتری مواد چرب در رژیم غذایی لاغری اونها قرار داده بشه.

افرادی که در سن پایین تر قرار دارن، به انرژی بیشتری نیاز دارن. معمولا بخش زیادی از این انرژی به وسیله ی مصرف قند ها و کربوهیدرات ها تامین میشه. بخش دیگه ای از انرژی مورد نیاز هم توسط چربی ها تامین میشه. البته باید بدونید که دلیل اصلی چاق شدن افراد، مصرف زیاد قند ها و کربوهیدرات هاست.

در صورتی که تناسب درست بین مصرف قند ها و چربی ها رعایت بشه، بدن به هیچ وجه چاق نمیشه. اگر هم دچار اضافه وزن باشه، کم کم به سمت تناسب اندام و لاغری حرکت میکنه. این در واقع همون اصولی هست که رژیم های کم کربوهیدرات مثل رژیم کتوژنیک و رژیم اتکینز از اون پیروی میکنن.

برای این که بتونید برنامه درستی برای رژیم لاغری خودتون تنظیم کنید، در ادامه نکات لازمی که باید رعایت کنید قرار داده شده.

رژیم لاغری متناسب با سن

رژیم متناسب با سن؛ 15 تا 30 سالگی

 • در برنامه رژیم غذایی این دسته از افراد باید مواد غذایی پر پروتئین قرار داده بشه. این بازه ی سنی زمان بسیار مناسبی برای ساختن عضلات، استخوان‌ها و بافت‌های پیوندی قوی هست. مواد پروتئین دار در کنار ورزش، میتونن به شما در این زمینه کمک کنن.
 • مواد چرب رو از رژیم لاغری خودتون حذف نکنید. اسیدهای چرب موجود در مواد چربی، جزو مواد مغذی مورد نیاز در این بازه سنی به حساب میان. پس بباید مقدار مورد نیاز اون حتماً در رژیم غذایی قرار داده بشه.

رژیم غذایی متناسب با سنین 30 تا 50 سال

 • اگر در بازه سنی 30 تا 50  سالگی، هستید پیشنهاد میشه کالری کمتری رو نسبت به افراد جوان تر مصرف کنید. دلیل این موضوع این هست که در بازه سنی شما، متابولیسم و سوخت و ساز بدن کمتر هست. پس نیاز شما دریافت کالری بیشتر هم طبیعتا کمتر میشه.
 • مقدار سبزیجات رو در رژیم لاغری خودتون بیشتر کنید. این مواد منابع فیبر و مواد مغذی هستن و میتونن به سلامت دستگاه گوارش و حفظ تناسب اندام کمک کنن.

رژیم غذایی مناسب سنین بالای 50 سال

 • در رژیم غذایی این بازه سنی، روی مواد مغذی دریافتی در رژیم غذایی توجه بیشتری کنید. مواد مغذی در رژیم لاغری این افراد باید طوری تنظیم بشه که بدن به هیچ وجه با کمبود مواجه نشه. برای این کار میتونید از مواد غذایی مثل مغزهای آجیل کمک بگیرید.
 • به دلیل این که با بالا رفتن سن هضم غذا ضعیف‌تر میشه، در رژیم لاغری خودتون از مواد غذایی دارای ویتامین B12 هم استفاده کنید.
 • فعالیت‌های بدنی روزانه رو هم در برنامه رژیم لاغری متناسب با سن خودتون قرار بدین. این کار به حفظ توده عضلانی و تراکم استخوان‌های شما کمک زیادی میکنه.

جمع بندی

اگر بخوایم یک جمع بندی کلی از توضیحات داده شده داشته باشیم، میشه گفت در هر سنی بدن به یکسری از مواد غذایی، نیاز بیشتری نشون میده. ما باید با توجه به نیاز بدن رژیم غذایی درستی رو مورد استفاده قرار بدیم. فرقی هم نمیکنه که هدف از گرفتن رژیم، لاغری باشه یا سلامت بدن. در هر صورت باید به رعایت رژیم لاغری متناسب با سن، توجه زیادی نشون داده بشه.

کارشناس بدن ما

رسالت ما در بدن ما، انتشار به روزترین محتوا در زمینه زیبایی و تناسب اندام در عین ایجاد یک رابطه صمیمی با کاربر هست. در اصل بودن یک مشاور تمام عیار در حوزه زیبایی و تناسب اندام چیزیه که شما میتونید از زیبیتو انتظارش رو داشته باشید. ما کنار شما هستیم تا با زیباتر و خوش اندام شدن بیشتر شما، به همون اندازه اعتماد به نفس شما هم بالاتر بره.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
10 کیلو لاغری در 30 روز | موفق ترین رژیم لاغری 1401دانلود رژیم 3010
+