رژیم سیب زمینیرژیم های لاغریهمه مقالات

عوارض جانبی رژیم سیب زمینی که حتما باید بدانید!

بررسی عوارض جانبی یکی از مهم ترین موارد برای انتخاب رژیم مناسب برای کاهش وزن هست. توی این مطلب میخوایم عوارض جانبی رژیم سیب زمینی رو با هم بررسی کنیم. نتیجه این بررسی در نهایت بهمون کمک میکنه که بفهمیم آیا رژیم سیب زمینی برای کاهش وزن گزینه خوبی هست یا نه ؟

تا 10 کیلو لاغری در 30 روز به صورت تضمینی

موفق ترین رژیم لاغری مرحله ای در ایران و با غذاهای معمول ایرانی! به همراه رژیم شوک و رژیم تثبیت وزن و کتابچه راهنمای ورزش های حالت دهی شکم و پهلو! 
تا 10 کیلو لاغری در 30 روز با تضمین بازگشت وجه.
برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده نتایج بیشتر روی دکمه زیر کلیک کنید.

تخفیف ویژه به مدت محدود

این مقاله برای چه افرادی مفید است؟

  • برای افرادی که در مورد سرعت کاهش وزن رژیم سیب زمینی شنیدن اما عوارض جانبی اون رو نمیدونن!
  • برای افرادی که سر دو راهی قرار گرفتن و نمیدونن که آیا این رژیم براشون مناسب هست یا نه!
  • برای افرادی که در حال تحقیق و بررسی برای انتخاب بهترین رژیم لاغری هستن.

کارشناس تناسب اندام زیبیتو


رژیم سیب زمینی جزو رژیم های کوتاه مدت هست. بعضی از افراد این رژیم رو برای 3 روز و بعضی هم برای 7 روز رعایت میکنن. نکته ای که اینجا باید در مورد رژیم های کوتاه مدت گفته بشه اینه که این رژیم ها معمولا فشار زیادی به بدن در کوتاه مدت وارد میکنن. این فشار ها میتونه به سلامتی ضربه وارد کنه.

در بعضی موارد اگر شخص زمینه داشته باشه، این موضوع میتونه آسیب خیلی جدی بهش بزنه. رژیم سیب زمینی هم جزو همین رژیم های لاغری محسوب میشه که به افراد وعده ی کاهش وزن 5 کیلوگرم در 3 روز رو میده! این اعداد به هیچ وجه اعداد منطقی نیستن و از نظر تیم کارشناسی تناسب اندام زیبیتو این رژیم نمیتونه گزینه خوبی برای کاهش وزن باشه. یادتون باشه همیشه اولین چیزی که باید بهش بها داده بشه، سلامتی هست!

فهرست موضوعی این مقاله

  • عوارض جانبی رژیم سیب زمینی را جدی بگیرید!
  • مختصری در مورد رژیم سیب زمینی!
  • عوارض جانبی رژیم سیب زمینی
  • آیا این رژیم برای کاهش وزن مناسب است؟
  • سخن پایانی

عوارض جانبی رژیم سیب زمینی

عوارض جانبی رژیم سیب زمینی را جدی بگیرید!

عوارض جانبی رژیم سیب زمینی که در ادامه اونها رو بررسی میکنیم، موارد مختلفی هستن که باید جدی گرفته بشن. اما قبل از بررسی این عوارض بهتره کمی به عقب تر برگردیم و به صورت خلاصه و مختصر در مورد روش و اصول رژیم سیب زمینی که باعث لاغری سریع در کوتاه مدت میشه صحبت کنیم.

مختصری در مورد رژیم سیب زمینی!

رژیم سیب زمینی یک رژیم کوتاه مدته که به گفته ی طرفدارانش میتونه در مدت زمان 3 روز تا 5 کیلو کاهش وزن رو به همراه بیاره. خیلی از افراد بعد از شنیدن عنوان رژیم سیب زمینی، تعجب میکنن. بیشتر مردم از سیب زمینی انتظار چاق کنندگی دارن در حالی که میتونه مثل یک چاقوی دو لبه عمل کنه! چیزی که مهم هست روش طبخ و خوردن سیب زمینیه! با توجه به این موضوع این سبزی نشاسته ای، هم میتونه اضافه وزن رو به همراه داشته باشه و هم کاهش وزن.

رژیم سیب زمینی به فرد این اجازه رو میده که با توجه به میل و توانایی خودش، 1 تا 2.5 کیلو سیب زمینی رو طبق اصول در طول روز مصرف کنه. در طول مدت این رژیم هیچ ماده غذایی دیگه ای غیر از سیب زمینی نباید مصرف بشه. نوشیدنی های مجاز برای این رژیم هم عبارتند از آب، چای، قهوه که البته باید بدون شیرین کننده نوشیده بشن.

حتما بخوانید » رژیم 20/80 برای لاغری

عوارض جانبی رژیم سیب زمینی

10 عوارض جانبی رژیم سیب زمینی

توی این بخش عوارض جانبی رژیم سیب زمینی رو به صورت تیتر وار و در 10 مورد بررسی میکنیم.

1. تضمینی برای لاغری وجود ندارد!


اولین مورد از لیست عوارض جانبی رژیم سیب زمینی، عدم وجود تضمین برای کاهش وزن هستش. خیلی از افراد این رژیم رو با هدف کاهش وزن شروع کردن اما در نهایت متوجه شدن که کاهش وزنی اتفاق نیوفتاده. این در حالیه که برای بدنشون خطر عوارض جانبی این رژیم رو به جون خریدن! اگر مصمم هستید که از این رژیم برای کاهش وزن استفاده کنید، بدونید که که برای بعضی از افراد جواب میده و برای بعضی ها هم جواب نمیده!

2. برای افرای که قند دارن مناسب نیست


افرادی که دیابت دارن و یا در معرض خطر ابتلا به دیابت هستن به هیچ وجه نباید از این رژیم استفاده کنن. این رژیم میتونه سطح قند رو با توجه به مصرف سیب زمینی در بدن بالا ببره که میتونه برای این دسته از افراد خطر ناک باشه. رژیمی که برای افراد دیابتی به خصوص دیابت نوع 2 پیشنهاد میشه، رژیم کتوژنیک هستش. این رژیم میتونه سطح قند و انسولین بدن رو کنترل کنه و کاهش وزن و سایز فوق العاده ای رو هم برای افراد به همراه داشته باشه.

عوارض جانبی رژیم سیب زمینی

3. وارد کردن فشار زیاد به بدن


رژیم های کوتاه مدت 3 روزه یا 7 روزه، فشار زیادی رو به بدن وارد میکنن. حالا تصور کنید که در طول این مدت زمان فقط باید از یک ماده غذایی برای تامین انرژی بدن استفاده بشه. این باعث میشه فشار دو برابری به بدن وارد بشه.

4. عدم تامین مواد مغزی برای بدن


زمانی که بدن مجبور باشه فقط از یک ماده غذایی استفاده کنه، طبیعیه که نمیتونه تمام مواد مغزی مورد نیازش رو بدست بیاره. این یکی از معایب و مهمترین عوارض رژیم سیب زمینی هستش. وقتی بدن تشنه باشه در نهایت برای تامین انرژی مورد نیاز خودش بعد از رژیم به سمت پرخوری غذاهای دیگه رو میاره. این باعث میشه که اضافه وزن اتفاق بیوفته و همه سختی ها و خطرات پشت سر گذاشته شده، بی نتیجه باشن.

5. فعالیت بدنی زیاد و ورزش کردن ، ممنوع!


از اونجایی که بدن انرژی مورد نیازش به وسیله یک ماده غذایی تامین نمیشه، بنابراین نمیتونیم توقع فعالیت های سنگین در طول رژیم سیب زمینی رو داشته باشیم. فعالیت های زیاد و ورزش کردن سنگین در طول رژیم سیب زمینی ممنوع هست. یکی از فاکتورهای شناخت رژیم لاغری خوب، امکان ورزش کردن و فعالیت های روزانه هستش. رژیم های از این دست نمیتونن گزینه مناسبی برای کاهش وزن باشن.

عوارض جانبی رژیم سیب زمینی

6. تنوع غذایی وجود ندارد


مورد ششم از عوارض جانبی رژیم سیب زمینی به تنوع غذایی برمیگرده. وقتی هیچ تنوعی در رژیم وجود نداشته باشه فرد خیلی زود خسته میشه و رژیم رو کنار میزاره. در نتیجه روند کاهش وزن نیمه کاره رها میشه. بعد از خروج از رژیم، بدن به خاطر کمبودی که حاصل از خوردن یک غذا بوده، تشنه و گرسنه هست. در نتیجه احتمال اینکه به سمت پرخوری و اضافه وزن پیش بره، بسیار بالاست.

7. احتمال بازگشت وزن


یکی از مشکلات رژیم های کوتاه مدت، بازگشت وزن هست. از قدیم گفتن چیزی که یک شبه بیاد یک شبه هم میره. اگر برنامه درست و اصولی در پیش نباشه، بازگشت وزن حتمیه. هیچ وقت انتظار نداشته باشید اضافه وزنی که در طول مدت زمان طولانی اتفاق افتاده، طی 3 روز با فشار حداکثری به بدن از بین بره. اگر هم این اتفاق بیوفته احتمال بازگشت وزن بسیار بالاست.

8. احساس ضعف و بی حالی در بدن


دلیلی که باعث میشه در طول رژیم سیب زمینی قدرت ورزش و فعالیت های سنگین رو نداشته باشید، ضعف و بی حالی بدن هست. زمانی که بدن انرژی مورد نیازش رو از مواد غذایی مختلف دریافت نکنه، طبیعیه که نمیتونه سرحال و آماده فعالیت باشه. دقیقا مثل گیاهی میمونه که آب و کود و نور خورشید رو ازش بگیریم. طبیعیه که بعد از مدتی بیحال و پژمرده میشه.

حتما بخوانید » رژیم تخم مرغ

عوارض جانبی رژیم سیب زمینی

9. تاثیر منفی روی عملکرد کبد و کلیه ها


یکی دیگه از عوارض جانبی رژیم سیب زمینی کمبود آب در بدن هست که میتونه در نهایت باعث فشار آوردن به کلیه ها بشه. این موضوع برای افرادی که کلیه های سنگ ساز دارن میتونه خیلی مهم باشه. به همین خاطره که نوشیدن 8 تا 12 لیوان آب در طول رژیم واجب هستش. علاوه بر کلیه ها فشار زیادی هم به کبد در طول رژیم سیب زمینی وارد میشه.

10. شل شدن و افتادگی پوست


وقتی آب از بدن گرفته بشه، کاملا واضح و مشخص هست که پوست افتاده و بی کیفیت میشه. از دست دادن آب و البته جذب نکردن مواد مغزی که از خوردن مواد غذایی مختلف برای بدن تامین میشه، باعث میشه پوست و مو کیفیت همیشگی خودشون رو نداشته باشن. این مورد هم یکی از عوارض شایع رژیم سیب زمینی هستش.

آیا این رژیم برای کاهش وزن مناسب است؟

با توجه به بررسی های تیم کارشناسی زیبیتو و طبق عوارض جانبی رژیم سیب زمینی به هیچ وجه استفاده از این رژیم برای کاهش وزن توصیه نمیشه. بهترین رژیم برای کاهش وزن رژیمی هست که طبق شرایط بدنی فرد و به صورت اختصاصی برای خود اون شخص نوشته بشه. این رژیم در قدم اول سلامتی فرد و در قدم بعدی کاهش وزن حداکثری رو در نظر میگیره.

سخن پایانی

به عنوان سخن پایانی باید بگیم یادتون باشه هیچ چیزی نمیتونه جای سلامتی رو برای شما پر کنه. به این موضوع دقت کنید که قرار نیست در ازای کاهش وزن سلامتی خودتون رو معامله کنید. چیزی که اهمیت داره اینه که کاهش وزن رو با هدف سلامتی و تندرسی و البته زیبایی شروع کنید. این اتفاق هم نمیوفته مگر با یک رژیم غذایی اصولی و درست.

کارشناس بدن ما

رسالت ما در بدن ما، انتشار به روزترین محتوا در زمینه زیبایی و تناسب اندام در عین ایجاد یک رابطه صمیمی با کاربر هست. در اصل بودن یک مشاور تمام عیار در حوزه زیبایی و تناسب اندام چیزیه که شما میتونید از زیبیتو انتظارش رو داشته باشید. ما کنار شما هستیم تا با زیباتر و خوش اندام شدن بیشتر شما، به همون اندازه اعتماد به نفس شما هم بالاتر بره.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
10 کیلو لاغری در 30 روز | موفق ترین رژیم لاغری 1401دانلود رژیم 3010
+