رژیم جنرال موتورزرژیم های لاغریکاهش وزنهمه مقالات

عوارض رژیم جنرال موتورز ( توضیحات جامع )

رژیمی که امروز قصد داریم در موردش صحبت کنیم، رژیم جنرال موتورز هست. این رژیم که با اسم رژیم GM هم شناخته میشه، یک رژیم غذایی محبوب برای لاغری سریع هست و به افراد کمک می‌کنه در طی هفت روز، پنج تا هفت کیلوگرم کاهش وزن رو تجربه کنن. اما این پایان ماجرا نیست. در واقع باید به نیمه دیگه ی داستان این رژیم، که همون عوارض جانبی رژیم جنرال موتورز هست هم توجه کرد.

تا 10 کیلو لاغری در 30 روز به صورت تضمینی

موفق ترین رژیم لاغری مرحله ای در ایران و با غذاهای معمول ایرانی! به همراه رژیم شوک و رژیم تثبیت وزن و کتابچه راهنمای ورزش های حالت دهی شکم و پهلو! 
تا 10 کیلو لاغری در 30 روز با تضمین بازگشت وجه.
برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده نتایج بیشتر روی دکمه زیر کلیک کنید.

تخفیف ویژه به مدت محدود

این مقاله برای چه افرادی مفید است؟

 • برای افرادی که با رژیم جنرال موتورز آشنا شدن اما در مورد عوارض جانبی این رژیم اطلاعات کافی ندارن.
 • برای افرادی که در حال تحقیق و بررسی برای پیدا کردن بهترین رژیم برای کاهش وزن هستن.

کارشناس تناسب اندام زیبیتو


برنامه ی این رژیم، شامل مجموعه ‌ای دقیق از دستورالعمل‌های غذایی و با محدودیت‌های خاص هست. این رژیم، مصرف غلات سبوس دار، لبنیات و غذاهای دریایی و گوشتی رو که همه شامل مواد مغذی ضروری هستن، به شدت محدود می‌کنه. این یکی از اساسی ترین مشکلات این رژیم محسوب میشه. همچنین در این رژیم، ورزش و فعالیت بدنی خاصی، توسط فرد انجام نمیشه.

این رژیم، نوید کاهش وزن سریع و سم زدایی بدن در هفت روز رو به افراد دارای چاقی و اضافه وزن میده؛ اما با محدودیت‌های خاص و شدید! در ادامه‌ ی این مقاله، عوارض رژیم جنرال موتورز ذکر شده. قبل از شروع این رژیم، باید نسبت به اونها آگاهی داشته باشید.

فهرست موضوعی این مقاله

 • معایب و عوارض رژیم جنرال موتورز
 • 1) برنامه ی این رژیم، هیچگونه مبنای علمی ندارد
 • 2) محدودیت بسیار بالایی دارد
 • 3) عوارض رژیم جنرال موتورز؛ باعث بروز تشنگی شدید و سردرد می‌شود
 • 4) امکان افزایش وزن شدید بعد از اتمام دوره این رژیم وجود دارد
 • 5) عوارض رژیم جنرال موتورز‌‌‌؛ منجر به ضعف عضلانی و جسمی ‌می‌شود
 • 6) رژیم جنرال موتورز برای همه افراد مناسب نیست
 • 7) عوارض رژیم جنرال موتورز؛ سرعت متابولیسم را کاهش می‌دهد
 • 8) موجب بروز ریزش مو و خشکی پوست می‌شود
 • 9) باعث کاهش تمرکز و ضعیف شدن حافظه می‌شود
 • 10) برنامه ای برای انجام تمرینات ورزشی در این رژیم وجود ندارد
 • 11) پیروی طولانی مدت از رژیم جنرال موتورز ممکن نیست
 • نتیجه گیری

معایب و عوارض جانبی رژیم جنرال موتورز

معایب و عوارض رژیم جنرال موتورز

عوارض رژیم جنرال موتورز، مثل همه رزیم های لاغری دیگه، باید مورد توجه قرار بگیره. از اونجایی که رژیم جنرال موتورز باعث میشه، فرد خیلی سریع لاغر بشه؛ معایب و عوارض جانبی نسبتاً زیادی در مورد این رژیم، مطرح هست. برنامه‌ی این رژیم برای حفظ سلامت و کاهش وزن سریع کارکنان جنرال موتورز طراحی شد.

اما به تدریج، چندین عارضه ی جانبی ناشی از پیروی رژیم جنرال موتورز، در افراد دیده شد. به طوری که در حال حاضر، پیروی از این رژیم، نه از طرف وبسایت زیبیتو و نه توسط متخصصان تغذیه، توصیه نمیشه. در ادامه یک لیست 11 موردی از عوارض اصلی این رژیم برای شما قرار داده شده که پیشنهاد میشه حتماً نگاهی بهشون بندازین.

1) برنامه ی این رژیم، هیچگونه مبنای علمی ندارد

هیچ مطالعه ‌ی علمی وجود نداره که ثابت کنه رژیم جنرال موتورز، یک برنامه ی غذایی سالم و موثر برای کاهش وزن هست. این رژیم غذایی، به دلیل محدودیت غذایی بسیار بالا، توسط بیشتر کارشناس‌های تغذیه و پزشکان توصیه نمیشه.

کارمندان جنرال موتورز به مدت هفت روز، شروع به استفاده از این رژیم کردن. بعد از شروع به سرعت وزنشون رو به کاهش حرکت کرد. اما نبود شواهد علمی، اصولی و متعادل بودن رژیم جنرال موتورز رو زیر سوال برد.

2) محدودیت بسیار بالایی دارد

رژیم جنرال موتورز، همونطور که در ابتدا هم گفته شد، یک رژیم غذایی بسیار محدود کننده هست. چرا که که برای کاهش سریع وزن طراحی شده. این رژیم نعلاوه بر این که یک رژیم غذایی بسیار کم کالریه، مصرف گروه‌های غذایی مثل غلات کامل و پروتئین رو هم کاملا محدود میکنه.

غلات کامل، منابع خوبی از فیبر، ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروری به حساب میان. پروتئین‌ها به افزایش احساس سیری و کاهش اشتها کمک و از تحلیل رفتن عضلات بدن جلوگیری میکنن. محدود کردن این گروه‌های غذایی، رژیم جنرال موتورز رو بسیار نامتعادل میکنه و باعث بروز سو تغذیه در افراد میشه.

معایب و عوارض جانبی رژیم جنرال موتورز

3) عوارض رژیم جنرال موتورز؛ باعث بروز تشنگی شدید و سردرد می‌شود

یکی از عوارض رژیم جنرال موتورز این هست که فرد، بی وقفه احساس تشنگی میکنه. این نشون میده که بدن از کمبود آب رنج میبره! دلیل این اتفاق این هست که بدن برای کمک به فرایندهای متابولیسم، از مایعات مصرفی استفاده میکنه.

در روزهای اول شروع رژیم‌های کم کالری، کم کربوهیدرات و کم پروتئین مثل رژیم جنرال موتورز، ممکنه فرد سردرد هم داشته باشه. چون بدن به زمان نیاز داره تا به تغییرات رژیم غذایی جدید، عادت کنه. بروز ضعف، سرگیجه، بی حالی، تحریک پذیری و تغییرات خلقی شدید از سایر معایب رژیم جنرال موتورز هستش.

4) امکان افزایش وزن شدید بعد از اتمام دوره این رژیم وجود دارد

رژیم غذایی جنرال موتورز کالری مصرفی فرد رو به شدت کاهش میده. وقتی بدن از کالری محروم میشه، به حالت گرسنگی میره و یاد میگیره انرژی رو بیشتر ذخیره کنه. بنابراین، زمانیکه روند غذا خوردن عادی فرد بعد از این رژیم شروع میشه، بدن متمایل به استفاده از انرژی کمتر و ذخیره بیشتر اون هست. در نهایت این مورد افزایش چربی زائد و اضافه وزن رو به همراه داره.

ماهیت محدودکنندگی شدید رژیم جنرال موتورز، باعث میشه کاهش وزن در این رژیم، موقتی باشه. یعنی بعد از بازگشت به رژیم غذایی عادی، بدن وزن از دست رفته رو دوباره بازیابی میکنه.

5) عوارض رژیم جنرال موتورز‌‌‌؛ منجر به ضعف عضلانی و جسمی ‌می‌شود

در روزهای اول شروع این رژیم، بافت‌های عضلانی به مدت چند روز از دریافت مقدار کافی پروتئین محروم میشن. این اتفاق میتونه منجر به بروز ضعف عضلانی و جسمی شدید در فرد بشه.

معایب و عوارض جانبی رژیم جنرال موتورز

6) رژیم جنرال موتورز برای همه افراد مناسب نیست

به دلیل محدودیت‌هایی که این رژیم با خودش به همراه داره، هر فردی نمیتونه اون رو دنبال کنه.زنان باردار و کودکان در سنین رشد، قطعاً نباید از این رژیم پیروی کنن. علاوه بر این برای افراد مبتلا به دیابت، آرتروز یا بیماری های قلبی هم توصیه نمیشه. بنابراین، بهتره قبل از شروع رژیم جنرال موتورز، حتما با پزشک خودتون مشورت کنید.

7) عوارض رژیم جنرال موتورز؛ سرعت متابولیسم را کاهش می‌دهد

پیروی از رژیم جنرال موتورز با توجه به گزینه‌های محدود غذایی، روی میزان متابولیسم طبیعی بدن، تاثیر منفی میزاره. به دلیل کم کالری بودن این رژیم، کاهش سرعت متابولیسم در بدن اتفاق میوفته. این موضوع کاهش وزن رو در آینده برای فرد مشکل‌تر میکنه! کاهش متابولیسم یاعث بالا رفتن ذخیره چربی و در نهایت افزایش وزن به جای کاهش وزن میشه.

8) موجب بروز ریزش مو و خشکی پوست می‌شود

یکی دیگه از عوارض رژیم جنرال موتورز اینه که باعث بروز ریزش مو میشه. این رژیم لاغری، فاقد پروتئین (ماده اصلی سازنده ی مو) و مواد مغذی مثل فولات، آهن و ویتامین‌ها (مواد معدنی مورد نیاز برای قوی شدن ریشه و ساقه مو) هست. بنابراین طبیعیه که باعث ریزش و شکنندگی موها میشه.

بنابراین، افرادی که دچار ریزش موی جزئی هستن، ممکنه بعد از شروع رژیم جنرال موتورز، ریزش موی شدیدی رو تجربه کنن. یکی دیگه از معایب رژیم جنرال موتورز این هست که پوست افراد، بعد از دو یا سه روز به شدت پوسته پوسته و خشک میشه. دلیل این اتفاق اینه که بدن مقدار زیادی از آب رو برای تحریک فرایند متابولیسم مصرف میکنه.

معایب و عوارض جانبی رژیم جنرال موتورز

9) باعث کاهش تمرکز و ضعیف شدن حافظه می‌شود

رژیم‌های کم کالری مثل رژیم جنرال موتورز، عملکرد سلول‌های عصبی مغز رو تحت تاثیر قرار میدن. علاوه بر این ترشح هورمون‌ها رو از حالت تعادل خارج میکنن. این موارد یعنی به ارگان‌های بدن برای حفظ انرژی فشار زیادی وارد میشه. این اتفاق، باعث کاهش تمرکز و تضعیف حافظه در فرد میشه.

10) برنامه ای برای انجام تمرینات ورزشی در این رژیم وجود ندارد

اگر فکر می‌کنید کنار گذاشتن غذاهای چرب یا گرسنگی کشیدن زیاد یک راه موثر برای کاهش وزن هست، اشتباه می‌کنید. روش ایده آل برای کاهش وزن، داشتن ترکیبی از رژیم غذایی کم کالری و متعادل و ورزش کردنه.

درسته که در برنامه رژیم اصلی رژیم جنرال موتورز، انجام هیچ تمرین ورزشی توصیه نمیشه، اما نسخه‌های اصلاح شده این رژیم، انجام بعضی از تمرینات یوگا و پیاده روی سبک رو توصیه میکنن.

11) پیروی طولانی مدت از رژیم جنرال موتورز ممکن نیست

از اونجایی که رژیم جنرال موتورز یک روش سریع برای کاهش وزن هست، استفاده از اون در طولانی مدت عملاً ممکن نیست. البته به هیچ وجه هم توسط متخصصان تغذیه توصیه نمیشه. چون مغایر با دستورالعمل های یک رژیم لاغری متعادل و اصولی هست و باعث آسیب رسوندن به سلامت عمومی ‌بدن میشه. در صورت پیروی طولانی مدت، متابولیسم و ​​سیستم گوارشی فرد رو به هم میریزه.

از سایر عوارض رژیم جنرال موتورز میشه به بروز کمبود عناصر حیاتی مثل ویتامین B12، کلسیم و آهن اشاره کرد. پیروی طولانی مدت از رژیم، سلامت فرد رو با خطر جدی همراه میکنه.

نتیجه گیری

رژیم جنرال موتورز یک راه حل کوتاه مدت برای کاهش وزن به حساب میاد. اما در واقع، روش درستی برای کاهش وزن نیست و متاسفانه در طول یک هفته نمیشه به کاهش وزن دائمی و طولانی مدت دست یافت.

درسته که رژیم جنرال موتورز، غذاهای ناسالم رو منع کرده و در عوض مصرف مواد غذایی سالم رو توصیه میکنه. اما معایب و عوارض اون بیشتر از مزایای احتمالی اون هست.

با توجه به عوارض رژیم جنرال موتورز، پزشک یا متخصص تغذیه بهترین فردیه که میتونه تعیین کنه که آیا پیروی از رژیم جنرال موتورز برای شما مناسب هست یا نه. بنابراین، بهتره اگر میخواید وزنتون روکم کنید، با توجه به شرایط بدنی خودتون بهترین رژیم لاغری رو برای کاهش وزن انتخاب کنید.

کارشناس بدن ما

رسالت ما در بدن ما، انتشار به روزترین محتوا در زمینه زیبایی و تناسب اندام در عین ایجاد یک رابطه صمیمی با کاربر هست. در اصل بودن یک مشاور تمام عیار در حوزه زیبایی و تناسب اندام چیزیه که شما میتونید از زیبیتو انتظارش رو داشته باشید. ما کنار شما هستیم تا با زیباتر و خوش اندام شدن بیشتر شما، به همون اندازه اعتماد به نفس شما هم بالاتر بره.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
10 کیلو لاغری در 30 روز | موفق ترین رژیم لاغری 1401دانلود رژیم 3010
+